“Survival horror The Evil Within ile geri dönüyor”

Son Güncelleme Tarihi:

Bethesda, RPG oyunları ile ön plana çıkmış bir şirketken, Dishonored ile farklı bir kulvarda yol aldı ve bize göre bu aşamada oldukça başarılı oldu. Alışık olmadığımız Bethesda tavırı, The Evil Within ile devam edecek. Fenomen şirket, resmen bir “survival horror” oyunu ile piyasadaki yelpazesini genişletiyor.

Resident Evil serisinin yaratıcısı Shinji Mikami ise şu anda en mutlu dönemini yaşıyor. Mikami “Piyasada bir survival horror oyunu yok” söylemleri ile aslında bazı yerlere gönderme yapıyor. “Eskiden korku oyunları vardı, şimdi ise bu yapımlar tam anlamıyla bir aksiyon filmine dönüştü. Piyasaya son dönemde çıkan tüm korku oyunları biraz bile olsun tüylerimi diken diken etmedi. Peki neden varlar? Korku oyunu, hayatta kalma unsurunu ön planda tutmalı. Oyuncu adrenalini en üst seviyede yaşarken, bir yandan da hayatta kalmak için elinden geleni yapmalı” diyen Shinji Mikami, “En büyük motivasyonum The Evil Within. Çünkü Bethesda istediğim tarzda bir survival horror oyunu yapmam için tüm olanakları sunuyor. Bu sektöre tekrar geri dönmemdeki amaç ise bu. Yeniden bir korku oyunu yapabilmek ve inanın bana, The Evil Within gelmiş geçmiş en iyi survival horror yapımı olacak” açıklamalarında bulundu.

Shinji’ye güvenimiz sonsuz. Resident Evil ve Silent Hill hayranları, The Evil Within için adeta geri sayım yapıyorlar. Bizleri ne denli tatmin edecek bir survival horror oyunu ortaya çıkacak, bekleyip göreceğiz?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!