SuperMassive Esports MSI Rehberi

Son Güncelleme Tarihi:

Bu sene Brezilya’da oynanan sezon ortası turnuvası (MSI) 28 Nisan tarihinde başladı. İlk gün oynanan üç maçını da kazanan SuperMassive şu an A Grubu’nda zirvede oturuyor.

İlk gün oynanan maçların videolarına buradan ulaşabilirsiniz.

Gelelim bundan sonra neler olacağına. Gruptan çıkmamız için ne yapmamız gerekiyor? Daha sonrasında rakiplerimiz kimler olacak? Türkiye saati ile 21:00’da başlayacak olan 2. gün maçlarını Twitch ve YouTube üzerinden canlı olarak izleyebilirsiniz.

GRUPTAN NASIL ÇIKARIZ VE SONRASINDA NELER OLACAK?

SuperMassive’in gruptan çıkabilmesi için grubu lider bitirmesi gerekiyor. Şu an 3W – 0L ile grubun favorisi durumunda olan takımın en yakın takipçisi Red Canids takımı.

SuperMassive takımı bugün ;

  • 3 maçını kazanırsa namağlup şekilde gruptan çıkacak.
  • Red Canids maçı ve diğer iki maçın birinde daha galip gelirse 1 mağlubiyet ile gruptan çıkacak.
  • Diğer iki maçını kazanır, ve Red Canids takımına yenilir ve Red Canids bütün maçlarını kazanırsa SuperMassive ve Red Canids arasında playoff maçı oynanacak.

Eğer bu 6 maç sonunda gruptan çıkarsak bizi daha zor bir eşleşme bekliyor. 2. turda ki rakibimiz NA LCS şampiyonu TSM olacak. 2. Tur maçları 5 maçlık seriler şeklinde oynanacak ve A Grubu’nun lideri TSM ile oynarken, B Grubu lideri de LMS şampiyonu Flash Wolves ile oynayacak.

msi yarıfinal

TSM karşısında mağlup olursak şansımız bitmiyor ve 3. Tura geçiyoruz. 3. Tur rakibimiz, B Grubu lideri ile Flash Wolves arasında oynanacak serinin mağlubu olacak. 3. Tur maçını kazanırsak G2, SKT gibi takımların bulunduğu MSI Grup Aşaması’na yükseleceğiz.

WORLDS’E 2 TAKIM GÖNDEREBİLİR MİYİZ?

Bunun gerçekleşmesi için en kötü ihtimalle 3. Turu kazanmamız ve in iyi 6 takım arasına katılmamız gerekiyor. Eğer bunu başarırsak TBF Şampiyonu direkt olarak Dünya Şampiyonası’na katılacak. TBF finalisti ise Worlds Ön Elemeleri’ne katılacak.

 

Dünyanın En Eski Rekabetinde Espor Damgası

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!