Super Mario Bros.’da Yeniden Dünya Rekoru Kırıldı!

Hem nostaljik hem de bilindik bir oyun olan Super Mario, yepyeni rekorlara ev sahipliği yapıyor. Bir gün önce 4 dakika 56 saniye 462 milisaniyede bitirerek önceki rekoru sadece 66 milisaniye ile geçen KOSMICD12 şaşkın olduğunu belirtti.

thumb148664089-640x360

Yıllar önce çıkarılarak gönüllere taht kuran Super Mario serisinin ilk oyunlarından Super Mario Bros. 1 güncelliğini kaybetmişe hiç benzemiyor. Bir gün önce kırılan yeni üst rekor ise gerçekten şoke edecek cinsten bir fark ile kırıldı. Twitch yayını sonrasında KOSMICD12’nin sözleri ise “2013’ten beri hep dünya rekorlarının yakınlarında skorlar elde ediyordum. Bu sefer başaracağımdan haberim yoktu, denedim ve oldu. Şaşkınım.” oldu.

Her rekortmen günün birinde kendi rekorunun kırılacağını düşünüyor. KOSMICD12 ise bu durumu “Bu rekorun sürekli benim elimde olacağını iddia edemem, çünkü yeniden rekor kırılacak ve benim geçtiğim sürenin altında geçenler olacaktır. Tek temennim bunun hemen olmaması.” şeklinde açıkladı. Her rekordan sonra o rekoru kırmak için uğraşan daha fazla oyuncu olması da haliyle kaçınılmaz oluyor. Oynanış sürelerini ortalamanın çok çok altına çeken rekortmenler ise her gün daha fazla rekor denemesi ile karşımıza çıkıyor.

Super Mario Bros. için SpeedRun sıralamasına buradan ulaşabilirsiniz

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!