SUP Liderlik İçin Oynadı: Çilekler vs BAUSuperMassive Esports

Son Güncelleme Tarihi:

Son şampiyon SuperMassive ile lige tekrar dönen Çilekler’in karşı karşıya geldiği bu seride birbirinden farklı iki oyun izledik. İlk oyun tamamen SuperMassive’in üstünlüğü ile geçerken ikinci oyun oldukça dengeliydi. Her iki takım da LeBlanc’ı iyi kullandı ama sonunda kazanan SuperMassive oldu.

İlk oyunun belirleyici tarafı Çilekler takımının SuperMassive’e karşılık verememesiydi. Maç başından itibaren oyuna ağırlığına koyan bir fabFabulous ve LeBlanc oyunu ile rakibinin kafasını karıştıran Naru’nun önderliğinde SuperMassive kolay bir galibiyet aldı. Stomaged, Jarvan IV’ü ile her zaman olması gereken yerdeydi ve alt koridorda Xayah-Rakan ikilisi oldukça uyumluydu. Bütün takım iyi oynayınca da sonuç kaçınılmazdı. SuperMassive rakibini 25 dakika sonunda yaklaşık 20 bin altın farkıyla yenmeyi başardı.

İkinci maç ise daha dengeliydi. Bu sefer LeBlanc’ı Çilekler takımı aldı ve umuut gayet iyi oynadı. Maçı 6/0/4 ile kapatsa da yeterli olmadı. İlk maçta hızlı oyunuyla rakibine yanıt şansı vermeyen SuperMassive, bu maça daha yavaş başladı. Üst koridorda Sejuani, orta koridorda Galio ve alt koridorda Varus’un yüksek kitle kontrol etkilerini iyi kullanan SUP, takım savaşlarında rakibini iyi kitlemesine rağmen erken ve orta oyunda hasar sıkıntısı çekti. Geç oyunda ise Varus’un güçlenmesi ile bu açığını kapatan SUP, skor ve altın konusunda bu kadar dengeli giden bir maçta bile rakibine hiç kule vermeyerek makro oyun konusundaki başarısını bir kez daha gösterdi. Aldığı Baron ile 31. dakikada oyunu bitiren SUP bu galibiyeti ile birlikte üç puanın sahibi oldu ve liderlik koltuğuna oturdu.

 

BOL SKORLU BİR SERİ: GALAKTİCOS VS OYUNFOR.CREW

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!