Stronghold Kingdoms Mac’i İstila Ediyor

Son Güncelleme Tarihi:

Firefly Stüdyoları Mac oyuncularını yeni portu ve çoklu platform oynanışıyla 13 Ocak’ta ortaçağ Avrupası için savaşmaya davet ediyor

Strateji hayranları artık MMORTS ihtiyaçlarını dünya genelinde Mac’te 13 Ocak’ta yayınlanacak olan Stronghold Kingdoms ile giderebilirler. Hala Steam’deki en çok oynanan 100 oyundan biri olmayı sürdüren Kingdoms, klasik Stronghold oynanışını ortaçağ Avrupası tabanlı sürekli bir MMO dünyasına taşıyor.

Firefly Stüdyolarının Pazarlama Müdürü Nick Tannahill şunları söyledi, “Küçük bir indie olarak Stronghold Kingdoms’ı Mac’e getirmek bizim için büyük bir kilometre taşı. Bu oyuncuların oyunun 2012’de Steam’de yayınlanışından beri görmek istedikleri bir şeydi. Yeni Mac sürümümüz her ay yüzbinlerce PC oyuncusunun giriş yaptığı oyuna çoklu platform oynanışı getiriyor. Oyuna başlar başlamaz beraber oynayacak binlerce aktif oyuncunun bulunması oyuna yeni başlayacak Mac oyuncuları için büyük bir avantaj.”

“Stronghold Kingdoms’ın Mac sürümü ayrıca iki yılın üzerindeki geliştirme sürece boyunca gerçekleşmiş içerik güncellemelerinin de hepsini içeriyor. Oyuncular ‘Dördüncü Çağ’da barut kullanabilirler, görevleri tamamlayarak ödüller kazanabilirler ve Türkiye’yi de içeren dev Avrupa oyun dünyasında 33 farklı ülkede savaşabilirler. Geçtiğimiz iki yıl boyunca oyunun hızlı büyüyüşünden dolayı oyunculara karşı gerçekten borçlu olduğumuzu hissediyoruz, bu yüzden oyunu aylık güncellemelerle ve gelecek aylarda gerçekleşecek büyük bir oynanış güncellemesiyle desteklemeye devam edeceğiz.”

Stronghold Kingdoms yayınlandığında Mac üzerindeki ilk ve tek strateji MMORTS’si olacak. Türkiye’ye özel bir oyun dünyası da içeren Kingdoms, her biri farklı bir ortaçağ ülkesini ya da kıtasını meydana getiren 25’in üzerinde oyun dünyasıyla Kingdoms oyunculara gerçek dünyadaki evlerine yakın bir yere kale inşa etme ve sanal komşularını kuşatma imkanı tanıyor. Dev bir araştırma ağacı ile oyunculara diplomat, çiftçi, tüccar ya da savaş beyi olma, ittifaklar kurup siyasi akıl oyunlarının parçası olma fırsatı sunuyor.

Stronghold Kingdoms 100’ün üzerinde ülkeden 3.5 milyonun üzerinde oyuncusuyla gelecek ay Mac üzerinde yayınlanacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!