Street Fighter 5 Turnuvasında Lag Skandalı!

Son Güncelleme Tarihi:

Koronavirüs kapsamında dijital ortama taşınan turnuvalardan biri de Capcom Pro Tour turnuvası oldu. Turnuva sorunsuz ilerlese de Capcom Pro Tour sırasında lag sorunu yaşandı ve 2 oyuncu tek bir oyuncuya lag yüzünden kaybetti.

Street Fighter 5 Turnuvasında Lag Skandalı Yaşandı!

Olaylar ilk iDom adlı oyuncunun lag yaşaması ile başladı. iDom, Metro M adlı diğer bir kullanıcıyla maç yaparken aniden odadan düştü. Tekrar geri gelmeyince de Metro M’in kazandığı belirtildi. iDom olayla ilgili şu tweeti attı:

iDom, aynı zamanda Metro M’i kara listeye aldığını da belirtti.

ElChakotay ile Metro M karşılaştı ve ElChakotay da aynı sorunu yaşadı. Tekrar geri dönmeyince de Metro M kazanmış oldu. ElChakotay şu tweeti atarak tepkisini gösterdi:

Oyuncular genel anlamda The Grid haritasının banlanmasına tepki gösteriyor. The Grid, çok daha rahat bir harita olduğu için lag düşürüyor ve daha stabil bir maç imkanı sunuyordu. The Grid’in banlanmasıyla birlikte bu sorunlar başladı ve oyuncular tepki gösterdi.

Dr.Mandrake, Metro M’i finalde yendi. Dr.Mandrake, yaptığı açıklamada iDom ve ElChakotay’ın geri dönmemesini saygısızlık ve profesyonel olmayan bir hareket olarak yorumladı. Aynı zamanda şöyle bir tweet atarak hayranlarına teşekkür etti:

Turnuvayı aşağıdaki linkten izleyebilirsiniz:

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.