Steins;Gate 0 Oyununun İnternet Sitesinde Geri Sayım Başladı!

Son Güncelleme Tarihi:

MAGES ile 5pb. Games yapımı görsel roman Steins;Gate 0‘nun resmi internet sitesinde geri sayım başlatıldı. Geri sayım sayacı serideki “Divergence Meter” olarak modellenmişken, arkaplan resminde ise Okabe ile Mayuri’nin bulunduğu oyundan bir sahne yer almakta.

counter

Geri sayımın Türkiye saati ile 2 Aralık’ta saat 17:00’da bitmesi bekleniyor.

Oyunun satışı ise Japonya’da 10 Aralık’ta başlayacak. PlayStation 3 ve PlayStation 4 versiyonlarının fiyatı 7.800 yen (185 TL civarı) iken, PlayStation Vita versiyonunun fiyatı ise 6.800 yen (162 TL) olacak. PlayStation 4 versiyonu, orijinal Steins;Gate görsel romanının HD versiyonunun indirme koduyla gelecek. Bu HD versiyonu ise ayrıcasatılmayacak.

Yeni roman Steins;Gate 0, Steins;Gate romanlarının üçü ile bazı drama CD’lerden hikayeler de içerecek. Chiyomaru Shikura planlamayla, Tatsuya Matsubara ise oyunun yapımıyla sorumlu iken huke tekrardan karakter tasarımlarını yapacak, Takeshi Abe ise müzikleri besteleyecek. Kanako Itou (Steins;Gate) açılış şarkısını, Zwei (Robotics;Notes) ise kapanış şarkısını söyleyecek.

Steins;Gate 0’nun anime adaptasyonu için yeşil ışık da yakılmış durumda. Adaptasyon hakkında başka bir bilgi ise şimdilik bulunmamakta.

image5

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)