Steam’de Bulunan En İyi 10 Ücretsiz Oyun

10 – Trove

tr

Trove, Trion Worlds firmasının geliştirdiği küplerden oluşan bir MMO oyunu. Açıklaması sizi yanıltmasın, Trove içinde barındırdığı içerikler ile türünün örneklerine gerçekten taş çıkartan bir oyun. Karakterinizi, eşyalarınızı geliştirmek ve seviye atlamak için değişik ve çeşitli biyomlardaki zindanları gezip büyük bossu kesmeniz ve çıkan sandıktaki eşyaları toplamanız gerekli. Türün severleri için kesinlikle kaçırılmayacak bir oyun. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

9 – Brawlhalla

 brawlhalla-listing-thumb-01-ps4-us-30aug16

Brawlhalla, çevrimiçi veya yerel olarak 8 oyuncuya kadar destekleyen bir platform savaş oyunu. Gelen güncellemeler ile oyunun hala tazeliğini korumasını sağlayan Blue Mammoth Games’in oyun için hala planları var. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

8 – Warframe

maxresdefault

Türünün ücretli oyunlarının birçoğunu geride bırakan bir oyun “Warframe”. Fantastik ve gelecek temalı bir evrende karakterinizi geliştirerek ilerlediğiniz co-op odaklı bir oyun. Listeye koymamdaki en büyük sebep P2W dediğimiz para yatırarak kazanmanızı sağlayan sisteme çok uzak bir oyun olması. Warframe’in tek gelir kaynağı platinium üyelik seçeneği ve bu seçenek sadece karakterinizin daha hızlı seviye atlamasına yardım ediyor, temel amacı bir şekilde gelir elde etmek çünkü oyunun ayakta kalabilmesi için gelir elde etmesi şart. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

7 – PlanetSide 2

99555

Sürekli olarak devam eden bir savaşın parçası olduğunuz bir MMOFPS, bu inanılmaz bir iş gücü, planlama ve bütçe gerektirmekte, buna bir de yeni jenerasyona yakın güzellikte grafikler ve muhteşem bir fizik motoru ekleyin, alın size PlanetSide 2. Sony Online Entertainment’ın geliştirdiği PlanetSide 2 aldığı puanlar ile çıktığı dönemde büyük ses getirmişti. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

6 – Battlerite

99555

Geçtiğimiz sene ücretsizleşen Battlerite, oldukça büyük bir kitle toplamıştı. Oyundan bahsetmek gerekirse MOBA türünde, benzer oyunlara göre daha ufak bir arenada 1v1, 2v2 ve 3v3 şeklinde düellolar yaptığımız bir oyun. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

5 – Heroes And Generals

HacksawRidge_HG_1438x810_press

Heroes & Generals; Almanya, ABD ve Sovyetler’in büyük bir savaş verdiği ücretsiz bir MMOFPS’dir. Eğer 2. dünya savaşını bir askerin gözünden oynamak istiyorsanız oynayabileceğiniz en iyi ücretsiz oyun diyebilirim. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

4 – Paladins

maxresdefault

Belki de benzerlikler yüzünden en çok sıkıntı çeken oyun, Paladins. Sosyal medyada konusu her açıldığında “Overwatch çakması” tabiri ile alınan ama söylenenin aksine oldukça başarılı bir  oyun. Öncelikle hakkında duyduğunuz her şeyi unutun çünkü Paladins gerçekten çok iyi bir oyun; gerek grafikleri, gerek oynanış mekanikleri, gerek karakterler. Özellikle oyunun güncelliği, ücretsiz oyunlar arasındaki farkını ortaya rahat bir şekilde koyuyor. E-sport tarafında ise birçok turnuvası düzenlenen Paladins her geçen gün daha iyi hale geliyor.  Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

3 – Freestyle 2 : Street Basketball

maxresdefault (1)

Listede en az bilinen oyun olma ihtimali çok yüksek olan bu oyunun spor severlerin ilgisini çekeceğine şüphe yok. Fakat spor sevmeyenlerin de ilgi duyabileceği bir oyun.
Freestyle 2, içeriğiyle gerçekten oynama isteğinizi oynadıkça katlayan bir his oluşturuyor üzerimizde. Öncelikle kendi karakterinizi oluşturup ardından hızlıca yetenekler kazanarak kendinizi geliştiriyorsunuz. Oynarken tam bir sokak basketbolcusu gibi hissedeceğiniz bir oyun. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

2 – War Thunder

news_3_v3_com

War Thunder size son derece detaylı bir hava ve kara savaşları tecrübesi sunuyor. Guiness Dünya Rekoru kıracak kadar fazla sayıda uçak ve birçok tank, oyunda oynanabilir durumda ve sayı gittikçe artıyor. İstediğiniz şey 2. dünya savaşında tank kullanmak veya uçak pilotu olmak ise aradığınız şey War Thunder. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

 

1 – Dota 2

news_3_v3_com

Listenin 1. sırasını klasik ve hak eden bir oyun alıyor, Dota 2. Yıllardır en çok oynanan online oyunlar arasındaki yerini korumaya devam eden Dota 2 hala küçümsenmesi imkansız bir oyun.
MOBA türünün en önemli oyunlarından birisi ve aktif oyuncu sayısı ile insanların dikkatini hala çekmekte. Oyunun Steam sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!