Starcraft İçin Bir Dönem Sona Eriyor

Son Güncelleme Tarihi:

Kore Elektronik Sporlar Birliği KeSPA, 2003’ten bu yana organize edilen StarCraft ProLeague‘in sona erdiğini açıkladı.

2016 yılı sonu itibarı ile, 14 yıldır ara vermeden devam eden StarCraft ProLeague’in sona ermesi ile ilgili olarak KeSPA başkanı Jun Byung-Hun bir açıklama yaptı:

“2016 yılı ile beraber dünyanın en uzun süren elektronik spor ligi olan StarCraft ProLeague sona eriyor. Kore’de profesyonel oyunculuğun gelişmesi ve video oyunlarının hayatın vazgeçilmez bir unsuru haline gelmesinde bir mihenk taşı olan ProLeague, sadece Kore’de değil tüm dünyada oyuncuların heyecanla izlediği bir platformdu. Ancak ProLeague’de mücadele eden takım ve oyuncu sayısındaki azalmalar, sponsor bulma konusundali sıkıntılar ve ligde yaşanan şike olayları zaman içerisinde bizi bu kararı almaya itti. 14 yıllık bir geçmişin ardından bu kararı vermek oldukça zor oldu. ProLeague sona ermesine rağmen, dünyanın en iyi strateji oyunlarından biri olan StarCraft elektronik spor alanındaki baskın isimlerden biri olarak yer almaya devam edecek ve bizler de KeSPA olarak profesyonel oyuncu ve takımları desteklemeye devam edeceğiz.”

Bu haberin ardından Team Liquid, SK Telecom T1, Samsung, KT Rolster, CJ Entus ve MVP kulüpleri StarCraft II takımlarını dağıttıklarını açıkladı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!