Spotify Türkiye Ofisi Kapanıyor!

Dünyanın en büyük online müzik platformlarından birisi olan Spotify, Türkiye şubesini kapatma kararı aldı.

Türkiye’de 2013 yılında 10 kişilik bir ekip ile kurulan Spotify şubesi İstanbul/Levent’de bulunuyordu. 5 yıl içerisinde yaptıkları yerel içerikler ile başarılı olmuş ve dikkatleri toplamışlardı.

Yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı :

“Türkiye bizim önemli bir pazar ve dünyanın en iyi müzik hizmetini Türkiye’deki müzikseverlere sunmaya devam etmekte kararlıyız. Türkiye’deki ofisimizin kapanıyor olduğu doğru ancak Türkiye’deki kullanıcılar ve sanatçılar için en iyi deneyimi sunmak üzere Türkiye pazarı ile ilgili olarak çalışmaya devam edecek bir ekibimiz bulunuyor.”

Bu karar birçok soru işaretini de beraberinde getirdi. Spotify Türkiye ekibi çalışmalarını bölge ülke temsilciliklerinin çatıları altında sürdürmeye devam edecek. Yerli sanatçılar ve plak şirketleri ile olan irtibatları aynı şekilde devam edecek. Elimizde olan bilgiye göre Ülke Müdürü pozisyonunda yer alan Ergül Çivi’nin ABD Ticari Direktörü olarak atandığı bildirildi.

spotify-turkiye-Ergul-Civi

Bu durum kullanıcıları nasıl etkileyecek ? 

Kullanıcıların aklında bulunan en büyük soru işareti, bu durumun kullanıcıları etkileyip etkilemeyeceği. Yapılan açıklamalarda Spotify Türkiye kullanıcılarının bu durumdan etkilenmeyeceğinin altını çizdi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!