Spice & Wolf Roman Serisine Devamı Geliyor!

1_volumeKadokawa basımı Dengeki Bunko Magazine‘in 48. sayısında, yazar Isuna Hasekura’nın hem Spice & Wolf roman serisinin, hem de 2006 Şubat’ında çıkardığı ilk cildi ile başladığı yazarlığının 10. yıldönümünü kutlamak için Spice & Wolf serisinin devamını yazdığı duyuruldu. Romanın devamı, 9 Nisan’da satışa çıkacak olan Dengeki Bunko Magazine‘in 49. sayısında yer alacak. Yapılan duyuruda romanın çizeri olan Juu Ayakura tarafından çizilen Holo’nun bir çizimi ile “Bilge Kurt Holo ile seyyar saıcı Lawrence’in hikayesi tekrardan başlıyor!!” yazısı yer almakta.

Roman serisi hikayesi, kuzeyin uzaklarındaki yurduna hasret olan kurt tanrı Holo ile anlaşma yapan tüccar Kraft Lawrance’in yolculukları etrafında dönmekte. Lawrance, Holo’nun vatanına giden yol üzerindeki çeşitli köy ve şehirlerde ticaretler yapar. Holo hem insan hem kurt formlarıyla çoğu zaman Lawrance’in uğraşlarında belirleyici unsur olur, ve yolculuk yaptıkça bağları da büyüyecektir.

Hasekura roman serisi için 2006’den 2011’e kadar 17 cilt yayınladı. Romandan iki tane anime adaptasyonu, ve hala da devam etmekte olan bir manga adaptasyonu yapıldı. İlk 13 bölümlük anime serisi 2008’de, ikinci 12 bölümlük anime serisi ise 2009’da yayınlandı.

Hasekura ayrıca Billionaire Girl mangası ile World End Economica görsel romanında da çalıştı.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)