Space Soldiers Dreamhack Montreal’a Gidemiyor!

Son zamanlardaki yükselişiyle eski günlerini anımsatan Space Soldiers DreamHack Montreal turnuvasına gidemiyor!

Hatırlayacağınız üzere temsilcimiz geçtiğimiz günlerde DreamHack Montreal turnuvası eleme finalinde, HellRaisers’ı 2-0 mağlup etmiş büyük turnuva biletini kapmıştı.

Vize problemlerinden dolayı Space Soldiers Dreamhack’te yok!

Fakat bugün theScore eSports’un raporuna göre Space Soldiers turnuvaya katılamayacak. Sebebi ise temsilcimizin vize problemlerinden kaynaklandığı ortaya çıktı.

Buna benzer bir durum 2014 yılında Dark Passage, WildCard’a giderken Ercan “trielbaenre” Bozkurt üzerinde yaşanmıştı.

Space Soldiers’ın yaşadığı talihsiz durum üzerine genel koordinatör Ahmet Çaylı theScore eSports’a şu açıklamalarda bulundu.

“Bildiğiniz üzere Türkiye Avrupa Birliği üyesi bir ülke değil. Avrupa’ya, ABD ‘ye, İngiltere’ye, daha doğrusu, Türkiye vatandaşlarından vize isteyen bütün ülkelere gitmek için vizeye ihtiyacımız var. Ortalama bir vize başvurusu 2 hafta sürüyor.İşte bu yüzden eğer ana turnuva ile elemeler arasında en az 1 ay olmazsa problem yaşıyoruz. Ek olarak ,özellikle Dreamhack Montreal için, şu an Türkiye’de bir haftalık resmi bir tatil var (Kurban Bayramı) bu yüzden vize büroları çalışmayacak.Tüm oyuncu ve menajerler’den Dreamhack Montreal’e gitmeye hak kazanmamıza rağmen katılamadağımız için özür diliyoruz. Yükselen bir takımız ve Dreamhack gibi prestijli turnuvalar kendimizi kanıtlamamız açısından oldukça önemli. Umarım Dreamhack bu durumu görür ve sorunu çözmek için bir şeyler yapar.Bizi gelecek turnuvaya davet edeceklerini düşünüyorum. Bu büyük bir jest olur. Bir ayrıcalık istemiyoruz, sadece zaten gitmeyi hak ettiğimiz turnuvaya katılmak istiyoruz.”

SPACESOLDİERS DREAMHACK MONTREAL ELEMELERİNE DAVET ALDI

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!