Space Soldiers Dağıldı!

Türkiye’nin en büyük CS:GO takımı olan Space Soldiers dağıldı. Geçtiğimiz günlerde oyuncularının bir anda profil fotoğraflarını, takım logolarını ve profillerindeki takım isimlerini kaldırması üzerine, hepimizin kafasında “Space Soldiers dağılıyor mu?” sorusu oluşmuştu. Can “XANTARES” Dörtkardeş hariç bütün oyuncular Twitter hesaplarında bulunan açıklama kısmından @spacesoldiers ifadesini kaldırmıştı. Bugün XANTARES’in sosyal medya hesabı üzerinde yaptığı paylaşıma bakacak olursak oyuncuların Space Soldiers bünyesinden ayrıldığını görebiliyoruz.

XANTARES, yaptığı açıklamada kulüp yönetimiyle bir takım anlaşmazlıklar yaşandığını belirtti. Calyx ise Twitter üzerinde şu Tweet’i paylaştı:

Bugüne kadar göstermiş oldukları destekten ötürü Space Soldiers ailesine teşekkür ederiz. Bu organizasyonun bir parçası olmaktan dolayı çok mutluyuz. Ancak uzun dönem planlarımız örtüşmediği için, oyuncular olarak yollarımızı ayırma kararı almış bulunmaktayız. Bizi yürekten destekleyen herkese çok teşekkür ederiz.

Space Soldiers, Instagram üzerinde paylaştığı gönderi ile durumu özetledi:

View this post on Instagram

CS:GO takım oyuncularımız ile bir süredir yürütmekte olduğumuz görüşmeler, oyuncularımızın şirketimiz tarafından teklif edilen finansal paketi kabul etmemeleri nedeniyle sonuçsuz kalmıştır. Her biri çok değerli yetenekler olan oyuncularımızın daha iyi şartlar ile farklı oluşumlarda profesyonel hayatlarına devam etme talepleri de şirketimiz tarafından olumlu karşılanmakta olup, sözleşme kapsamında oluşan bonservislerinin sözleşme süresinden önce talep edilmesi durumunda şirketimiz azami anlayışı gösterecektir. Space Soldiers, Türkiye’de espor sektörünün profesyonelleşmesi ve oluşan katma değerin ülkemizde kalmasına imkan tanıyacak yeni projeleriyle yoluna devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. —— PSA: Since several months we are in talks with our CS:GO players who declined our financial offer and therefore we couldn't come to an agreement. As every player is highly talented and valuable, we respect their wish to pursue their professional career in better conditions. Due to our agreement which still continues and includes a buyout clause, we will hold on to it in high priority. Space Soldiers will continue to make Turkey's esport scene more professional with new opportunities and projects.

A post shared by Space Soldiers (@spacesoldiers) on

Wolfcity Turnuvası Bursa’ya Geliyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!