Sony: "PlayStation 4 fiyatları çok çok daha makul!"

Son Güncelleme Tarihi:

Sony Computer Entertainment CEO’su Andrew House’un yaptığı açıklamalar oyun piyasasını sallayacak! Andrew House yaklaşan PlayStation 4’ satış hazırlıklarıyla ilgili olarak; “PlayStation 3 için yaptığımız kayıplara benzer bir durum ortaya çıkmayacak.” dedi.

Sony, PlayStation 3’ün başlangıç maliyeti dolayısıyla 2007-2008 yılları arasında 3.5 milyar dolardan daha fazla bir kayıp yaşamış, PlayStation lansmanı 2009 Kasım’da 600 dolar olarak yapılmış ve 2011’in son çeyreğine kadar kar elde edilememişti. Yeni ince model tanıtımı sonrasında firmanın yaptığı imalat maliyetlerindeki indirimlerle bile 2009 Aralık çevresinde her sistem için aşağı yukarı 40 dolarlık bir zarar söz konusuydu.

Sony’nin bu seferki planı ise başlangıçtaki geliştirme bedellerini düşürmek. Finansal departman şefi Masaru Kato bu konuyla ilgili olarak “Bu seferki yatırım çok çok daha küçük” diyor. Kato aynı zamanda bu açıklamalarıyla PlayStation 4 için PC benzeri dizayn model kararlarına da parmak basmış oluyor. PlayStation 4 sistemi Şubat’ta duyurulmuş ve tatil döneminde raflardaki tahmini değeri olarak 400 doları işaret etmişti.

Görünen o ki PlayStation 3’ten ağzı yanan Sony, PlayStation 4 için daha temkinli adım atacak. Bu da bizim işimize yarayacak gibi duruyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!