Sony E3’e Neden Katılmayacak?

Geçtiğimiz günlerde Sony E3’e 2019’da katılmayacağını duyurdu.

Bildiğiniz gibi, her yıl dev oyun firmaları E3’e (Electronic Entertainment Expo) katılıp yeni çıkacak ürünlerini, oyunlarını tanıtıp hayran kitlelerine ulaştırırken, diğer firmalara da şov yapardı. Sony E3 yapılmaya başlandığından beri ilk defa etkinliğe katılmayacak.

E3’ün her yıl 65 binden fazla ziyaretçisi, milyonlarca da canlı yayın takipçisi oluyor.

Peki 23 yıl katılımcısı olduğu etkinlikte Sony neden olmayacak?

Game Informer’a yapılan bir açıklama, “Oyun sektörü geliştikçe, Sony Interactive Entertainment, topluluğu canlı ve bir arada tutmak için yaratıcı fırsatlar bulmaya devam edecek.” şeklindeydi. Devamında ise;

“Playstation hayranları bizim için çok önemli ve biz her zaman oyuncuları hoşnut etmek için yaratıcı, farkı düşüncelere iten ve farklı deneyimler yaşatan yollar bulmak istiyoruz. Bunu sonucu olarak E3’e katılmamaya karar verdik. Topluluğu 2019’da canlı tutman için yeni, yaratıcı ve daha samimi yollar düşünüyoruz ve planlarımızı sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyoruz.” dendi.

Daha sonra Sony’ye, “Geçtiğimiz 3 yılda EA ve XBOX’ın E3’te yaptığı gibi farklı bir alanda basın konferansı verecek misiniz?” diye soruldu.

Playstation Başkan Yardımcılarından Jennifer Clark, “E3 tarihlerinde bir basın konferansına katılmayacağız veya düzenlemeyeceğiz.” şeklinde cevap verdi.

Sony’nin önümüzdeki günlerde ne yapacağını biz de oldukça merak ediyoruz. E3’ün en büyük katılımcılarından olan Sony’nin etkinlikten çekilmesi, diğer firmaların da çekilmesine neden olur mu sorusu gündemde. Sanırım hepimiz bekleyip göreceğiz.

G-Star’dayız! 3. Günde Neler Var?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.