Sessizlik Bizim İşimiz: Sneak Ops İncelemesi

Gizlilik esasları oyunları, aksiyon oyunlarına göre bir tık fazla seviyorum. Paldır küldür ilerlemektense, işi özümseyerek oynaması daha bir hoşuma gidiyor. Düşmanları, haberleri yokken yere sermesinin zevki de bir başka. Haliyle gizlilik temalı oyun arayışında olan biriyim. Yakın zamanda çıkmış olan oyunları incelerken de, minnoş bir ajan oyunu olan Sneak Ops’u gördüm ve denemek için aldım telefonu elime.

Genel oynanışı öğretmek için, neredeyse her oyunda olduğu gibi, tutorial kısmıyla başladı. Hareket sistemi ekrana tıklama yoluyla gerçekleşiyor Sneak Ops’da. Karelere ayrılmış bölüm içinde, gitmek istediğiniz kareye tıklanamız yeterli. Yapay zeka sizi en kısa rotayı kullanarak oraya götürüyor. Yapmanız gereken şey ise uzayıp giden koridordaki engelleri aşarak bölüm sonundaki helikoptere ulaşıp kaçmak.

Sneak Ops

Karşılaşabileceğiniz engeller ise çok çeşitli değil maalesef. 2 çeşit düşman tipi var: bayıltılabilen ve bayıltılamayan. Bayıltılan düşman, sadece bir süreliğine etkisiz hale geliyor. Eğer görüş alanlarına girerseniz ise kovalanıyorsunuz. 4 saniye boyunca kaçmanız gerekiyor, alarmın kesilmesi için. Onun dışında kameralar var ve görüş alanına ve kör noktalara sahipler. Alarmı aktif eden lazerler, zehirli odalar, bastığınızda ses çıkaran kareler de karşılaşabileceğiniz engellerden bazıları.

Sneak Ops, oda oda ilerleyen bir oyun ve odalar arası kayıt noktaları var. Topladığınız disketleri burada kullanabilirsiniz ya da kaydetmeden devam edebilirsiniz. Ölünce en son kayıt noktasından devam ediyorsunuz. Disket dedik, bunlar oyundaki para birimi denebilir ama sadece kayıt yapmak için harcıyorsunuz, zaten başka harcayabileceğiniz yer yok.

Sneak Ops

Evet, gelelim asıl mevzuya. İyi güzel oynadık, ilk bölümü de bitirdik. Sonra diğerine geçmek için menüye dönüyoruz ve o da ne? Bölüm yok, sonraki bölümün ertesi gün geleceği yazıyor. Sneak Ops, herhangi bir hikaye barındırmıyor. Oyuna girip o gün yayınlanan bölümü bitirmeye çalışıyorsunuz. Oyundan çıkıp tekrar girdiğinizde, kaldığınız yerden devam ediyorsunuz. Bunun iyi tarafı, çok fazla zaman harcayacak olmamanız. Yani girip biraz oynanayım kafasında olanlar için birebir. Ha, yok ben uzun soluklu tercih ederim diyorsanız, maalesef Sneak Ops sizi tatmin etmeyecek.

Diğer bir eksisi de çeşitliliğin olmaması. 3. gün tekrar girdiğimde artık oyunun bana sunduğu, ilk 2 günün karışımı gibi bölümlerdi. Zaten bitirmeden kapadım. Kullanabildiğimiz karakterlerdeki çeşitliliği keşke engellerde de görseydim dedirtti bana. Hatta tek karakter olsaydı da, oyunda çeşitlilik olsaydı. Ama olmamış Noodlecake, daha iyisini yapabilirdin. Bu haliyle, sadece birkaç gün zaman geçirebileceğiniz bir oyun sadece. Göz atmak isterseniz buradan AppStore, buradan da Play Store sayfasına ulaşabilirsiniz.

Hollywhoot: Idle Hollywood Parody İncelemesi

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'