Sky: Children of the Light PC Platformu İçin Geliyor

2012’de yayınlanan ve bir çok ödül almış bağımsız yapım Journey’in yapımcıları 11 Temmuz’da Sky: Children of the Light adlı oyunlarını iOS platformu için yayınlamıştı. Android platformu için ise Google: Play Store’da Sky: Children of the Light için ön kayıt oluşturuldu, yani yakın zamanda Android platformunda oyunu göreceğiz. Journey maceramızda, gizemli bir dünyayı tek başımıza veya yol arkadaşımız ile keşfediyorduk. Büyüleyici manzarası ve atmosferi insanları cezbediyordu, nitekim 2012’de “En İyi Bağımsız Oyun” ödülü dahil bir çok ödüle layık oldu. Şimdi ise yeni oyunları, Sky: Children of the Light PC platformuna çıkışı için hazırlıklar yapılıyor.

Sky: Children of the Light PC Platformu İçin Geliyor

Sky: Children of the Light PC

Journey oyununda kontrol ettiğimiz karakterle gece gündüz büyüleyici çölün gizemlerini keşfediyorduk. Atmosferinin büyük kısmı kahverengi kum olmasına rağmen iç açıcı ve huzur verici bir teması bulunuyordu. Yeni oyun Sky: Children of the Light’ın adı bile insanın huzur bulmasına yardımcı olabiliyor. Canlı ve masmavi gökyüzü temasının yoğun olacağı, isminden de anlaşılan oyun ilk önce iOS platformu için sunuldu. Tabi diğer platform oyuncuları – özellikle Journey hayranları – bu duruma isyan etmiş olmalı ki, PC platformu için çalışmalarına başlamışlar. Ayrıca Journey’in en son yayınlandığı platform Epic Games Store sayesinde PC platformu oldu. Sky: Children of the Light’ın iOS ve Android’den sonra ilk olarak PC tarafına gelmesi, daha önceki Journey’in istatistiklerine dayanıyor olabilir.

Oyun stüdyosu Thatgamecompany, Sky: Children of the Light’ın tvOS, macOS, PC ve konsollar için gelebileceğini duyurdu.

Journey’in 7 yıl sonra PC platformu için yayınlandığını düşününce, bu haber oyuncular için bir sevinç kaynağı olmalı çünkü yakın zamanda Sky: Children of the Light’ı diğer platformlarda görebileceğiz.

Sky: Children of the Light İçin Yeni İçerikler Eklenecek

Sky: Children of the Light PC

Sky: Children of the Light iOS ve Android platformları – daha ön kayıtta ama çıktı diyelim biz ona – için gelmesiyle birlikte, oyun stüdyosu yeni içeriklerin geleceğini vurguladı. Sky: Children of the Light’ın şu an sadece oyunun birinci dizini olduğu, daha sonra yeni maceralar, görevler, içerikler ve karakterler gelebileceğini kendi internet sitelerinde duyurdu. Stüdyo, oyuncular için daha fazla oynanabilirlik sağlamak ve daha fazla gizem çözebilmesi için yeni içeriklerini eksik etmeyecek.

Mortal Kombat 11’in Night Wolf’u Gösterildi!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Kendi halinde bir insan.