SimCity kendine gelmeye başladı!

Son Güncelleme Tarihi:

Geçtiğimiz günlerde satışa sunulan SimCity, yaşanan sunucu problemleri yüzünden oyuncuların canını çok sıkmıştı. Sürekli internet bağlantısı isteyen oyunun serverları, aşırı yüklenmeden dolayı çökmüştü. Durumu güncellemelerle toparlamaya çalışan EA, oyunun sunucu kapasitesinin arttırıldığını söylese de hala sorun yaşayan birçok oyuncu var. Maxis ise oyuncuların gönlünü almak için, 18 Mart tarihinde ücretsiz oyun dağıtılacağını açıklamıştı, ancak oyuncular hala oyunu oynayamadıklarından dolayı çok şikayetçi ve sinirliler.

Maxis genel müdürü Lucy Bradshaw, SimCity’nin beta aşamasında herhangi bir problem yaşanmamasının oyunun herkese açılması durumunda da geçerli olacağını düşündüklerini ve yapımın çıkışına oranla az sayıda kişiyle gerçekleşen beta döneminin kendilerini yanılttığını ifade etti.

Bradshaw, sunucuların %100 çalışabilmesi ise birkaç güne daha ihtiyaçları olduğunu ve yaşanan problemlerin neredeyse arkalarında kaldığını söyledi. İlk güne göre oyunun çökme hatalarını %92 oranında azalttıklarını belirten Maxis genel müdürü, her gün binlerce yeni oyuncunun eklendiğini ve bunu görmekten çok mutlu olduklarını söyledi. Lucy Bradshaw, oyuncuların kendilerine olan inancı için teşekkür etmeyi de ihmal etmedi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!