Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu Animesinin Tanıtım Videosu Yayımlandı!

Son Güncelleme Tarihi:

Haruko Kumota’nın tarihle ilgili mangası Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu (Shouwa Genroku Dönemi Komedi Hikayesi Anlatımı)’nın anime adaptasyonunun resmi sitesinde ikinci tanıtım videosu yayımlandı. Videoda animenin yayımlanma tarihi 8 Ocak olarak belirtilmekte.

Animenin ilk hikayesi, Japonya’nın Showa Genroku döneminde (1960’lardan 1970’lerin başlarına kadar olan dönem) iyi davranışlarından dolayı serbest bırakılan bir tutuklu hakkında geçmekte. Başkaları tarafından “anti-kahraman” yada “ahmak adam” anlamına gelen Yotarou ismiyle çağırılmaktadır. Topluma geri döndüğünde rakugo (komedi hikayesi anlatımı) ile yeni bir hayata başlar. Yakumo’nun “ölüm meleği” rolünden etkilenir ve kendisini öğrencisi olarak almasını ister.

Animenin ilk bölümü bir saat sürecek olan “Yotarou Hourou-hen” (Gezgin Yotarou) isimli özel bölüm olarak yayımlanacak. Hapishaneden yeni serbest bırakılan Yotarou’nun Yakumo Yuurakutei’nin öğrencisi olma çabaları anlatılacak. İkinci bölümün ismi ise “Yakumo to Sukeroku-hen” (Yakumo ve Suteroku) olacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Deniz Abancı

- Bilgisayar Müh. Öğrencisi - Anime Takipçisi - Çizer - Oyuncu (Genellikle strateji türü hariç)