Shingeki No Kyojin !

Titanları yere ser, üzerine çık, yaralanmış yüzüne bakarak kaç arkadaşını öldürdüğünü düşün ve cesedine tükür! Senden kat be kat güçlü bir düşmana karşı savaşırken asla eğilmesin yüzün önüne ve asla korkarak atma adımlarını… Kendine güven ve yoldaşlarının arkanda olduğuna inan! Ne olursa olsun sakın pes etme ve savaş! Çünkü savaşmadan kazanamazsın!

a4

İnsanlık, duvarların arkasına saklanmadan önce yok oluşun kıyısına gelmiştir. İnsanlığın büyük kısmı devlerin yemeği olmaktan kurtulamamış ve onlarla savaşmak da anlamsız bir hal almıştır. Yıllarca süren savaşlarda insanlık tek bir zafer elde edememiş, ölenler ise tamamen boş yere hayatlarından olmuştur. Titanlarla ilgili en ufak bilgi sahibi olmak için yüzlercesi canını feda etmiş olmasına rağmen yine de eli boş dönmeye alışmıştır insanlar. Onları koruyan tek şey, 100 yıl öncesinde inşa edilmiş büyük duvarlardır. Kümes hayvanları gibi yaşamaya başlayan insanlık, duvarların dışına çıkmaya cesaret edemeyecek kadar dehşet içerisindedir.

Yıl 845… Daha önce görülmemiş devasa bir dev, insanlığı yüz yıldır koruyan ve devlerin normal boyutlarından çok çok daha yüksek olan duvarın üzerinden insanlara bakmaktadır. Böyle bir manzarayı hayal etmek dahi insanın tüylerini ürpertmeye yetiyor. Daha önce görülmemiş olan devasa titan, insanlığın tek koruyucusu olan duvarda tek darbeyle delik açmayı başarmıştır. İnsanlar artık tekrar hatırlamıştır o duyguyu; devlerin karşısındayken yaşadığı çaresizlik ve dehşeti!

a1

 

Kahramanımız, yerdeki sarsıntılar, her yandan kaçışan insanlar ve ölmek üzere olanların çığlıkları arasında evine doğru koşar. Annesi, devin birinin darbesiyle yıkılmış olan evinin altında kalmıştır. “Git” der Eren’e “Zaten ayağım ezildi. Beni taşıyarak devlerden kaçamazsın! Siz yaşayın…” Eren bütün gücüyle dener annesini kurtarmayı. Pek çoklarından farklı olarak Eren, devlerden korkmaz ve ne olursa olsun dünyayı görmeyi arzular! Ben bu dünyada doğdum ve ben özgürüm diye haykırmaktadır dünyaya. Eren’in çabaları boşunadır. Kaldırmaya çalıştığı yük, gücünden çok daha fazladır. Güvenliği sağlamakla görevli bir dostu, Eren’i sırtlar ve Mikasa’yı da alarak kaçmaya başlar. Annesini bir titan yerden alırken annesinin ağzından “teşekkür ederim” sözleri dökülmüştür ve Eren büyük bir dehşetle annesinin bir dev tarafından parçalanarak yenmesini seyretmiştir!

a2

 

Gemide, boşluğu seyreden insanların arasında gözlerinden ateşler saçarak “Devleri kesinlikle yok edeceğim! Her birini tek tek öldürene kadar asla durmayacağım!” diye haykırır. Mikasa ile birlikte asker olan Eren artık titanlara karşı savaşacaktır ve onları yok etmeye kararlıdır. Anime ilerledikçe Eren’le ilgili birkaç sürprizle karşılaşıyoruz ve sıradan bir insan olmadığını görüyoruz.

a3

Titanlara karşı savaşında Eren başarılı olabilecek mi ve bu yolda kaç arkadaşını daha parçalanırken seyretmek zorunda kalacak? Size 2013 yılının en iyi animesi olarak seçilen, hala mangası satış rekorları kıran ve en yakın rakibini ikiye katlayan Shingeki No Kyojin animesini izlemenizi ve bu soruların yanıtlarını kendinizin bulmasını tavsiye ediyoruz. Hajime Isayama tarafından çizilmiş bu efsane eserin, 2015 yılı başlarında ikinci sezonunun gelmesini büyük heyecanla bekliyoruz.

.

.

Aşağıda Shingeki No Kyojin animesiyle ilgili hazırlanmış başarılı AMV çalışmaları bulunmaktadır. İzlemenizi tavsiye ederiz. İyi seyirler.


.
.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!