LoL | Yedinci Sezon Güncellemeleri!

Sezon yedi, League of Legends’daki şampiyon güncellemeleri için çok önemli bir sezondu. Gerçekten şampiyonları farklılaştıran, onlara yeni mekanikler katan ve daha da önemlisi bol bol yeni şampiyon gördüğümüz bir sezondu.

Riot’tan beklenen şampiyon güncellemeleri ve yetenek değişikliklerinin çoğu ile bu sene karşılaştık. Riot da oyuncu kitlesini kırmadı ve iyisiyle kötüsüyle bazı şampiyonlar için güncelleme getirdi.

Sadece bu sene, 4 yeni şampiyon çıktı ve 4 şampiyon için Rework getirildi. Doğal olarak bazıları oyunculardan daha fazla ilgi gördü. Sizler için arkamızda bıraktığımız sezondaki yeniliklere göz atmak istedik.

9) Evelynn

evelynn-1200x630

Evelynn’in şampiyon güncellemesi, Urgot ve Warwick gibi karakter kimliğinin üstüne yoğunlaşmış durumda. Evelynn, etrafında hareket eden her şeyi av halinde getiren gizlilik dolu şeytanımız(Teemo’ya hâlâ şeytan diyebilirsiniz). Şampiyon güncellemesi, daha çok savaş kabiliyetini arttırmak üzerine kurulu ve bu gücü kazanmak uğruna görünmezliğinden altı seviye kadar feda etmek zorunda kaldı.

Şimdi, gank atabilme yeteneğinin eski hareketliliğini bulamamasının yanı sıra belli bir seviyeye ulaşana kadar yetenek kullanımı da tekdüze bir durumda. Hâlâ eğlenceli ve sıra dışı bir karakter, lakin bu sene içinde çıkmış diğer karakterler ile karşılaştırıldığında biraz geri planda kaldı.

8) Ornn

Ornn_OriginalSkin

Ornn, havalı bir konsepte sahip olmasına rağmen zayıf bir başlangıç yaptı. Çok fazla yama ile birlikte yukarı koridor tanklarının performansını zar zor yakalayabildi. Yine de Ultimate yeteneği, takım savaşlarını çok rahat bir şekilde kazandırabiliyor.

Rünlere gelen değişiklikler ile birlikte Ornn, tekrar kendini yabancı gibi hissetti. Ornn’a tam olarak uyan bir Kilittaşı Rün’ün olmadığını gören Riot ekibi, desteklemek amacı ile kendisini buffladı. Şuan çok güçlü (gerçekten çok güçlü) bir yukarı koridor şampiyonu olduğu için önümüzdeki yamalarda üstünde değişiklik olmasını bekliyoruz.

7 ) Zoe

Lol Zoe

Bizim ilginç, görev mörev dinlemez Zoe’miz vadiye indiğinden beri en çok ilgi çeken şampiyonlardan biri oldu. Şampiyonun çıkışında yaşanan sıkıntılara rağmen, öncesinde çıkan ya da rework alan şampiyonların kıramadığı zincirleri kırdı.

Çıktığı günden beri çok güçlü olmasından dolayı yamalarda olabildikçe zayıflatılan, değiştirilen bir karakter. Güçlü olmak çoğu yeni şampiyonun çıkışında karşılaştığımız bir durum zaten. Bu durum Zoe’nin de zayıflatılması anlamına geliyor olsa da eğlencesinden ve hareketliliğinden pek bir şey kaybetmeyeceğini düşünüyoruz.

6 ) Urgot

Lol Urgot

Urgot da Evelynn gibi, karakterinin etrafına yoğunlaşmış bir şampiyon güncelleştirmesi gördü. Eski Urgot’un gülünç halinin aksine, yeni Urgot hem savaş makinesi olduğunu hissettiriyor, hem de ciddi görünüşü ile dehşet saçıyor.

Urgot, artık mesafeli saldırılar yapabilen bir ezergeçer. Verdiği hasar çok üst düzeylerde, aynı zamanda aldığı hasarı absorbe edebilme kabiliyeti de muazzam. Bu özellik, Lol’deki hiçbir şampiyonda eşzamanlı bir şekilde bulunmuyor, hatta bu özelliğe en yakın şampiyon Gnar diyebiliriz. Lol’deki ilk ani ölüm yeteneği de yine Urgotta bulunuyor, Ultimate yeteneği ile canını azalttığı rakipleri çok rahat bir şekilde yok edebilme kabiliyetine sahip.

5 ) Kayn

Lol Kayn

Kayn, Lol’ün kara prensi olmuş durumda. Gölgelerde yaşayan, öldürmeyi seven, gizemli ve karanlık kişilikli bir karakter olarak yer aldı. Duvarları yok sayarak iki farklı formu ile düşmanlara dehşet saçarak dolaşması, kısa bekleme süreli yetenekleri ve yüksek hasarı ile birlikte çoğu oyuncunun favori ormancısı oldu.

Kendisi Zed’in öğrencisi, belki de bu sebepten onun gibi gölgelerle uğraşan, yüksek hasar veren yeteneklere sahip. Tank metasının ortasında çıktığı için başlarda pek ilgi görememişti. Rün değişiklikleri ile birlikte geniş meta değişiklikleri onu istediği güce ve popülariteye ulaştırabileceğe benziyor.

4) Warwick

Lol Warwick

Yılın ilk şampiyon güncellemesi Warwick’e gelmişti. Tasarım ekibi Warwick’in tüm yeteneklerini baştan aşağı değiştirdi, ve bunun yanında inanılmaz bir şey daha yaptılar. Warwick’in güncellemesi, onu gerçekten Warwick yaptı ve gölgelerin içinden zayıfların boğazına yapışabilecek bir şampiyon haline getirdi. Güncellemesi, onun eski halinin üstüne hem eğlence kattı, hem de sıra dışı bir kişiliğe bürüdü.

Yine de Warwick, Galio kadar işlevsel bir durumda değil. Sezon başında güncellendiğinden beri çok fazla değişiklik görmeyen Warwick bu sayede ayarlama olmadan da gücünü koruyabileceğini gösterdi.

3-2 ) Xayah ve Rakan

Xayah_OriginalSkin

Lol tarihinin ilk şampiyon çifti olarak Xayah ve Rakan direk alt koridorda gönülleri fethetti. Xayah, korunmadığı zaman çok zayıf ve işlevsiz bir karakter. Rakan ise kendini birilerini korumaya vermiş durumda. Hal böyle olunca alt koridorun tozunu dumanını attıran bir çift karşımıza geliyor.

Xayah’ın tüy mekaniği, oyuna farklı bir işlev kattı ve Kalista’nın Ciğerini Sök yeteneğine benzer bir hareketlilik getirdi. Bu özelliği ona, takım savaşlarında hiçbir ADC’nin yapamadığını yapıp dans edercesine dolaşabilmesine olanak tanıdı. Şu anda Xayah, oyundaki en iyi ADC’lerden biri olarak karşımıza çıkıyor.

Rakan ise hem tek başına, hem ADC’si ile birlikte gayet güçlü bir şampiyon. Galio gibi, profesyonel oyunlarda hemen kendini gösterebilmiş, bu sayede değerini de kanıtlamış bir şampiyon. İyileştirme ve koruma yeteneğinin dengeli olması ise çoğu destek şampiyonuna kıyasla onu bir tık öne geçiriyor. Bu çok yönlülüğü ise yanındaki takım arkadaşının yükünü baya hafifletebiliyor.

1 ) Galio

wp-galio-base-logo

Heybetli Muhafız’ımız, Lol için bu yılın en başarılı ve en görkemli zaferlerinden biri. Warwick’ten sonra güncellenen Galio, Lol oyuncularının baya ilgisini çekmiş durumda. Eski, depresif ve eciş bücüş gargoyle Galio’nun yerine, kendine güveni tavan olan süper koruyucu, yeni ve heybetli Galio ile karşılaştık. Eski halinden eser kalmayan galio, artık kendini bizlere gerçek bir şampiyon olarak kanıtlayabildi.

Galio artık gerçek bir canavar. Kışkırtma yeteneği ve takım savaşlarının kilit taşı olan ultimate yeteneği ile gerçek bir tank olmasının yanısıra profesyonel LoL maçlarında en öncelikli tanklardan birine dönüştü. Yeni rünler geldiğinden beri oyun içinde biraz acı çekse bile bu durumun sekizinci sezonda onun görkemine gölge düşürmediğini görmek isteriz.

Makalenin orijinal haline bu adres üzerinden ulaşabilirsiniz.

CS:GO’daki En Ucuz 10 Bıçak!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!