Sezon 3 Dünya Şampiyonası’nda bir Türk takımı olacak!

Son Güncelleme Tarihi:

Hayır, hayır, başlığı yanlış okumadınız veya biz yanlış bir başlık atmadık. Okuduklarınız tamamiyle doğru, League of Legends Sezon 3’ün sonunda gerçekleştirilecek olan Dünya Şampiyonası’nda bir Türk takımını göreceğiz. Hayaldi, bu sezon sonunda gerçek olacak! Belki uzun bir süre sonra olabilecek hayaller besliyorduk, şimdi ise gerçek oldu, League of Legends 3. Sezon Dünya Şampiyonası’na bir Türk takımı yollayacağız. Bu gelişme ile birlikte Türk E-Spor arenasında önemli gelişmeler olacağını düşünüyoruz.

E-Sporlar bünyesinde Türk takımlarının yurtdışında önemli organizasyonlara katılmak için pek yeterli bir desteğe sahip olduğunu ve oyuncularımızın yeterli antremanlar yaparak dünyaca ünlü oyuncuların seviyelerine geleceğine hayal gözüyle bakıyorduk. Çünkü yurt dışındaki oyuncular meslek olarak oyun oynuyorlardı, biz Türkler ise işten/okuldan artan zamanımızda hobi olarak oyunculuk yapıyorduk. Ne dersiniz? Sezon 3 Dünya Şampiyonası’nda bir Türk takım göndermemiz, yeni bir kıvılcım olabilir mi?

İsterseniz hemen League of Legends Türkiye’nin resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamaya göz atalım.

Sizlere Sezon 3’ün Türkiye Şampiyonu olmak için takımları nasıl turnuvalar bekliyor, Türkiye sunucusunda sezon nasıl ilerleyecek ve şampiyonluğa aday olmak için nasıl yollar izlemeniz gerektiği ile ilgili konuları açıklamaya çalışacağız.

KST Finali’nden sonra bize kaydını yaptırmış olan takımları 2 kategoriye ayıracağız: Kırmızı ve Turkuaz. Bütün takımlar sezon sonuna kadar düzenlediğimiz turnuvalardan puan kazanıyor olacaklar. İki kategorinin, en yüksek puana sahip takımlarını Türkiye Şampiyonunu seçmek için sezon sonunda bir araya getireceğiz.

… Takımların, bu kategoriler arasında geçişi mümkün olacak.Bunun detayları ve bununla beraber turnuvalara üyelik, takımlar arası transferler ile ilgili mutlaka bilmeniz gereken detaylar bu sayfada açıklanıyor.

Organizasyonlar bünyesinde puanlar kazanmak için neler yapacağız?” dediğinizi duyar gibiyiz. League of Legends Türkiye bu konuya da açıklık getirmiş.

Yukarıda bahsi geçen bütün turnuvalar Sezon 3 gelişiminde takımlara puan kazandırıyor olacak.Kendi kategorisinin dışında turnuvalara katılan takımlar için bazı farklılıklar doğacak.

Takımların Kırmızı ve Turkuaz kategorilerdeki yerlerini belirlemek amacıyla Sezon 3 başlangıcından beri katıldığınız turnuvaları takip ederek derecelendiriyoruz. Aldığınız puanlar Sezon 3’te şimdiye kadar kurulmuş olan takımların Kırmızı ve Turkuaz takımlara dağılımını ve turnuvalarda yerleşimini sağlayacak.

Böyle bir puanlamanın bilgisi daha önceden olmadığı için, KST öncesi yapılan turnuvalardan kazanılan turnuvalar, Sezon 3 genelinde dengelere çok etki etmeyecek şekilde yapıldı.Böylece her turnuvaya katılım şansını değerlendirememiş takımlar geriye düşmemiş olacak.

Kırmızı Kategori Turnuvalarına katılan Turkuaz kategorideki takımlar; turnuvadan puan kazandıran bir sonuç elde ederlerse, kazandıkları puan Kırmızı kategori takımlarından yüksek olacaktır.Aynı şekilde Turkuaz Turnuvalar’a katılan Kırmızı kategori takımları ise Turkuaz takımlara oranla daha az puan alacaklar.

Bunun amacı; belli seviyenin üzerindeki takımların her turnuvaya akın ederek, yeni kurulmuş ve gelişmekte olan takımların önüne geçmemesini sağlamaktır. Bu şekilde Turkuaz turnuvalara katılıp,az miktarda puan kazanmak yerine; yüksek para ödülü veren Kırmızı turnuvaları tercih eden, Kırmızı kategori takımları göreceğimizi tahmin ediyoruz.

Bir turnuvanın genel puan değerine karar verirken; toplam katılan takım sayısı, turnuvanın sıklığı, zorluğu ve süresi gibi kriterleri göz önünde bulundurup, değerlendirdik.

Her ne kadar “bütün turnuvalar tek tek kaç puan kazandırıyor”un detaylarını paylaşmasak da sezon boyunca takımların o ana kadar elde ettiği toplam puanı paylaşıp, genel sıralamada hangi pozisyonda olduklarını görebilmelerini sağlayacağız.

Daha detaylı bilgi için tıklayın.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!