Sevilen Sunucu Root Gelecek Kariyer Planlarını Açıkladı!

Yıllardır espor sektöründe maç sunan ve yarı zamanlı yayıncılık yapan Özgür “root” Alagül resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşım ile artık tam zamanlı olarak espor sektöründe bulunacağını açıkladı.

Sevilen sunucu twitter üzerinden yaptığı açıklamada şu satırlara yer verdi;

“Herkese selam!

Bazılarınızın bildiği, bazılarınızın da şimdi öğreneceği üzere kod yazarak başladığım, sonrasında yönetici pozisyonları ile devam ettiğim düzenimde, 11 yıldır bilfiil yazılım sektöründeki kurumsal firmalarda çalışıyorum. Profesyonel oyunculuk emekliliği sonrası çıktığım o yol, son 5-6 sene içerisinde espor/oyun tarafında yaptığım projeler ve çalışmalar ile birlikte beraber gitmesi zor bir hale geldi ve artık bu aksiyonun da zamanı gelmişti!

Bugün itibariyle tüm enerjimi ve zamanımı espor/sunum/oyun çevresinde harcamaya başlayarak bu tarafa yoğunlaşıyorum!

Peki neler değişecek?

* Sunum; Profesyonel turnuvalarında yer aldığım VALORANT, CS:GO, PUBG, Zula vb. yaptığım sunum çalışmaları temelinde, yani FPS özelinde, uzun planlı turnuva sunum çalışmaları başta olmak üzere, sunum tekliflerinin hepsine daha esnek bir takvimle açığım. Hali hazırda bazı anlaşmaları zaten yaptım ancak özellikle “root hafta içleri müsait olamıyor” durumu artık söz konusu değil 🙂 Bu noktadaki tüm teklifleriniz için her dönem bana yazının sonundaki iletişim adreslerimden ulaşabilirsiniz. Zaten daha önce çalıştığım çoğu kişiyle telefon ile de görüşebiliyoruz. 7/24 online’ız diyelim 🙂

* FullTime yayıncılık; Sunum çalışmalarımın dışında kalan her zaman için fulltime içerik üretme yani yayıncılık tarafında aktif olacağım. 100bin takipçiye ulaşmış twitch kanalımda başlayan bu serüvenin devamında, stüdyo kalitesini sunmayı hedeflediğim kanalımda, kendi yayınlarımda içeriklerimi üretirken, sponsor içerikli yayınlar ve benzer tüm içeriklerde ortak çalışmalar için bana ulaşabilirsiniz.

* Takım çalışmaları; Uzun süredir görüştüğüm bir çok takım var. Bazılarında koçluk, genel menajerlik gibi kalıcı pozisyonlar, bazılarında dönemsel çalışmalar için uzun süredir iletişim halindeyiz. Bu bağlamda bu görüşmeleri yapmaya devam edebiliriz ve iki taraf için de uygun projeleri yarattığımızda içerisinde yer alabilirim.

* Son olarak youtube; youtube’a yaptığım içeriklerin çoğu zamansızlık sebebiyle yarıda kalıyordu. Ancak 2021 itibariyle teknik içeriklerden, maç sunumlarına, gameplay videolarından, yorum videolarına, oyun tanıtımlarına kadar ortalama 1.5/2 gün sıklığı ile aktif bir kanal sizleri bekliyor olacak.

Haydi ras(G)e(L)e…”

GameXNow ailesi olarak root’a kariyerinde başarılar diliyoruz.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.