Sentai Filmworks Oregairu Animesinin 3. Sezonunu Ekledi!

Sentai Filmworks pazartesi günü yaptığı açıklamada Wataru Watari‘nin televizyon animesinin üçüncü sezonu olan My Teen Romantic Comedy SNAFU (yahari Ore no seishun Love come wa Machigatteiru Kan) ya da daha kısa bilinen adıyla Oregairu serisini lisansladığını duyurdu. Şirket, serileri Asya dışında global olarak piyasaya sürecek ve 2020 baharında bir prömiyer videosu ile birlikte yayınlayacak.

Seri 9 Nisan (etkin olarak 10 Nisan) gece sularında saat 1:58’de TBS’de yayınlanacak. Anime 9 Nisan’dan itibaren Japonya’daki Amazon Prime Video’da yayınlanacak. 2 sezonluk upuzun bir romantik/komedi serüveninin ardından 3. sezon serinin sonunu kapsayacak.

3. Sezon için belirlenen kadro ise şu şekilde:

Hachiman Hikigaya rolünde Takuya Eguchi
Yukino Yukinoshita rolünde Saori Hayami
Yui Yuigahama rolünde Nao Toyama
Iroha Isshiki rolünde Ayane Sakura

Oregairu (Ore no Seishun Love Come wa Machigatteiru kan)

Animenin eski sezonlarında yönetmen koltuğunda gördüğümüz Kei Oikawa, (Hinamatsuri, Outbreak Company) yeni sezonu stüdyo Feel‘da (ilk sezon Brains Base stüdyosu canlandırılmıştı) yönetmek için geri dönüyor. İkinci sezondaki senaryo yazarı Keiichiro Ochi (Hinamatsuri, The Quintessential Quintuplets) 3. sezonun senaryolarını denetliyor. Yuichi Tanaka‘da (A Certain Magical Index, A Certain Scientific Railgun) ikinci sezondan karakter tasarımcısı olarak geri dönüyor. Bunun yanı sıra Saori Hayami ve Nao Toyama, “Diamond  no Jundo” (Purity of Diamond) adlı şarkıyı kendi karakterleriyle seslendiriyorlar.

Animenin konusunun ele alındığı romanlar daha önce Crunchyroll‘un My Teen Romantic Comedy SNAFU ve My Teen Romantic Comedy SNAFU TOO!  başlıkları altında 2 anime sezonuna ilham verdi. Sentai Filmworks her iki sezonu da Kuzey Amerika’daki prömiyer videosunda lisansladı ve yayınladı. Bununla birlikte Sentai Filmworks bu yıl planlanan yeni bir prömiyer videosu ile birlikte hem birinci hem ikinci sezonda dublaj yapacak.

Yen Press, roman serisini ve  2015 yılında İngilizce yayın için Naomichi Io‘nun My Youth Romantic Comedy Is Wrong As I Exptected manga uyarlamasını lisansladı. Watari, 2011 yılında Ponkan8 tarafından çizilen illüstrasyonlarla birlikte orjinal roman romanını yazmaya başladı. Serinin son hikaye Ark’ı Eylül 2017’de gönderilen 12. cilt ile başladı. 14. ve son cilt ise 19 Kasım’da gönderildi.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!