Seiyuu Kimdir, Nedir, Ne Yapar?

Son Güncelleme Tarihi:

Seiyuu Kimdir, Nedir, Ne Yapar?

 

 

Seiyuu kimdir? Seiyuu, Japonca bir kelime olup bizdeki karşılığı “seslendirmen”dir. Peki seiyuu nedir, nasıl bir şeydir, ne yapar? Japonca seslendirme yapan bu meslek Japonya’da oldukça önemlidir ve çok rağbet görmektedir. Seiyuular, anime, yabancı dizi, radyo sunuculuğu, televizyon gibi alanlarda birçok çalışma imkan bulunabilmektedir. 

 

Tabi bu kadar rağbet gören bir meslek beraberinde birçok kendince kurs ve okul açtırmıştır. Binlerce mezun veren kurumlar nedeniyle maalesef seiyuular işsizlik sıkıntısı da çekebilmektedir. 

 

Şimdi gelelim benim seiyuu konusunda başlık açma nedenime. Seiyuular, animeler için çok önemli insanlar. Karakterlere can verdiklerini düşünüyorum. iki boyutlu çizimlerin ağız hareketlerini gerçeğe çevirip bunlara anlam katan bu insanlara, yazılarımda yer vermek istedim. Bu tatlış insanlardan haftalık olarak yazılarımda bahsetmeyi planlıyorum. 

 

 

                                    

 

 

Popüler animelerin seiyuuları genellikle “Seiyuu Event” adı verilen etkinliklerde yer alırlar ve bu etkinliklerin videolarını internette bulabilirsiniz. İzlemesi gerçekten çok eğlenceli oluyor. Ben de sevdiğim bir tanesini sizinle paylaşacağım. Bunun dışında sizinle bazı sahnelerin nasıl seslendirildiğiyle ilgili ufak bir video daha paylaşacağım. Umarım izlerken eğlenirsiniz. ^^

 

İlk olarak bir seiyuu event:

 

 

 

İkinci olarak seslendirme anından:

 

 

 

 

ROMANTİK ANİME LİSTESİ

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.