Santos F.C. League of Legends Sahnesinde

Son Güncelleme Tarihi:

Brezilya’nın önde gelen futbol takımlarından Santos F.C. League of Legends takımını duyurdu. Daha önce Dexterity Team ile isim sponsorluğu anlaşması vardı.

Santos F.C. Vadiye İniş Yaptı

Santos bu yılın başlarında kendi espor oluşumu kurmak için 2015 yılından bu yana anlaşma içerisinde olduğu Dexterity Team ile anlaşmasını sonlandırmıştı. Böylece kendine ait bir espor oluşumu kurma yoluna giden takım PES Dünya Şampiyonu Güilherme “GuiFera” Fonseca’yı bünyesine katmıştı. CS:GO takımını da kuran Santos son olarak League of Legends takımını kurmuş oldu.

PES Dünya Şampiyonu Guilherme “GuiFera” Fonseca

Ülkemizde Beşiktaş, Fenerbaheçe, Bursaspor, Galatasaray’ın yanı sıra avrupada Schalke 04 Paris Saint-Germain takımları espor alanına giriş yapmıştı. Gelişen sektör spor kulüplerini de kendine çekmeye başarmış ve bu noktada hızla büyüyeceğinin belkide yakın zamanda dünyaca ünlü spor kulüplerinin bu alana girebileceğinin sinyallerini vermiş oldu. League of Legends sahnesine alt aşamalardan başlayacak olan Santos e-Sports hızla yükselmeyi hedefliyor. Kurulan takımın kadrosu ise şöyle;

Nathan “fNb” Braz – Üst Koridor
Leonardo “Erasus” Faria – Ormancı
Julio Cesar “NOsFerus” Cruz – Orta Koridor
Matheus “TRIGOD” Trigo – Alt Koridor
Emerson “BocaJR” Alencar – Destek

Kafa Topu 2: Dünya Kupası’nda Neler Oldu?

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!