Şampiyonluk liginde şok ayrılık

Son Güncelleme Tarihi:

Bildiğiniz gibi League Of Legends Türkiye Şampiyonluk liginin başlarında büyük yükselişe geçen BPI (Big Plays Incorporated) ve ZONE eSports güçlerini birleştirerek Big Plays Zone adı altında bir yapı oluşturmuşlardı. Bugün ise bu iki büyük takımın ayrılığını üzülerek sizlere duyuruyoruz.

 

61466_640128776034748_911566085_n

 

 

Bahsi geçen 2 büyük takım bugün BPI Facebook Sayfası üzerinden yapılan açıklamayla resmi olarak yollarını ayırdıklarını duyurdu. Herhangi olumsuzluğun yer almadığı, tarafların birbirleri ile anlaşarak ayrıldığı bu organizasyon aşağıdaki duyuru ile son buldu.

 

“Şampiyonluk Ligi başında sizlere bir duyuru yapmıştık. Bu duyuru BPI ile ZONE klüplerinin League of Legends ŞL takımımız bazında bir birlikteliğini kapsıyordu. Bu konu dahilinde bir duyurumuz daha var !

Bahsi geçen iki klübün birlikteliği sonucunda, ŞL takımımızın adı Big Plays Zone olarak değişmişti. Son aldığımız kararlardan ötürü, iki klübün vizyon kapsamında görüş ayrılılıklarına düştüğü ve BPI’ın kendi çalışma politikası dahilinde yapılması gereken bir değişiklik olması sonucunda, ZONE E-sports Club ile League of Legends bazındaki birlikteliğimiz resmi olarak sonlandırılmıştır.

Bundan böyle, salt olarak BPI (Big Plays Incorporated) adı altında KST’de ve bir dahaki Şampiyonluk Ligi Mevsiminde boy gösteriyor olacağız ! ZONE E-sports Club bünyesine bizimle ortak çalışmalarındaki eforları ve zamanları için teşekkür eder, kendilerine e-sports camiasındaki yollarında başarılar dileriz !

Siz takipçilerimize de anlayışınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz.”

994424_629797907067835_1961721076_n

Şampiyonluk liginde bundan sonra BPI ismiyle göreceğimiz başarılı ekip, kısa zamanda gösterdiği yüksek performans ile Türkiye’nin sayılı ekipleri arasında yer almayı başardı. Counter Strike ve DotA 2 ekiplerininde yer aldığı BPI başarıyı hedefleyen ve bunu çıktığı her maçta ortaya koyan oyuncuları sayesinde hem espor severlere keyifli karşılaşmalar sunuyor, hemde tüm oyuncu arkadaşlara azimli çalışmanın mutlak başarıyı getireceğini öğretmiş oluyor. Kısa sürede büyük klüplerin yanına kendi ismini yazdırmayı başaran Big Plays Incorporated, Türkiye’deki elektronik sporlar arenasının daimi isimlerinden biri olarak kalacağını bizlere müjdeliyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!