Şampiyonluk Ligi’nde Derbi BAUSuperMassive’in

Son Güncelleme Tarihi:

Şampiyonluk Ligi’nde derbi heyecanı ile 2017 Yaz Mevsimi son hız devam ediyor. Haftanın maçında BAUSuperMassive, Dark Passage.BKM Express‘i 2-0 geçerek 3 puanı hanesine yazdıran taraf oldu.

TŞL’nin derbilerinden birisi olan serinin ilk maçında DP büyük bir hata yaptı ve Zac’i banlamadı ve SUP’a kaptırdı. Üst koridora Kennen’i ve desteğe Lulu’yu alarak hatasını telafi etmeye çalışan DP takım kompozisyonunun menzilinin düşük olmasından dolayı oyun ortasından sonra sadece SUP’ın oyunlarına reaksiyon göstererek oynamak zorunda kaldı. SUP üst koridorda Lucian’dan bekleneni alamasa da Caitlyn-Karma ikilisi ile alt koridorda ezilmedi, üstüne orta koridorda da Naru’nun başarılı Orianna’sıyla avantajı ele geçirdi. Takım savaşı kazanıp Baron alan SUP maçı uzatmadı ve seride 1-0 öne geçti.

İkinci karşılaşmada ise makro oyunu rakibine göre daha iyi oynayan SUP avantajı ele geçirdi. Oyunun 25 dakikası’na kadar tamamen başa baş giden maç DP’nin bu noktadan sonra yaptığı hatalar SUP adına kulelere ve Baron’a dönüştü. SUP, rakibine bu dakikadan sonra geri dönüş şansı vermedi ve maçı beklenen sona yavaş yavaş getirip seriyi 2-0 kazandı.

Dark Passage cephesinde takım oyunu konusunda eksikler hala çokça göze çarpıyor. Immortoru’nun performansındaki düşüklük de bunda etkili. Bakalım ne kadar sürede toparlayacaklar, ya da toparlayabilecekler mi?

SUP ise ideal oyununa ulaşmamış olsa da ligin favorisi konumunda. Bakalım SUP performansını geliştirerek devam edebilecek mi?

BAUSuperMassive’den Beklenmeyen Transfer!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!