"Şampiyon Önizleme: Ao Shin"

Riot Games, ilerleyen dönemde League of Legends’ın şampiyon havuzunda yer alması planlanan Ao Shin’i tanıttı. League of Legends’ın resmi sitesinde yer alan görsellere ve verilen bilgilere bakacak olursak, Ao Shin’in ejderha benzeri bir şampiyon olacağına ve fırtınalarla, gök olaylarıyla ilgisinin olacağını söyleyebiliriz.

League of Legends Türkiye ekibinin resmi internet sitesi üzerinden, bu konu ile ilgili verilen bilgiler aşağıda yer almaktadır. Dilerseniz, biraz daha aşağı inerek Ao Shin hakkında daha detaylı bilgi alabilirsiniz. Eğer ben okumaya üşenirim diyorsanız, bizim gözümüzde önemli diyebileceğimiz bilgileri sizler için kalın harflerle belirttik.

  • League of Legends Türkiye’nin Ao Shin hakkındaki yazısı:

League of Legends oyuncu topluluğu dünyanın her yanına yayılıp geliştikçe; oyun için esin aldığımız ve etkilendiğimiz kaynaklar da artıyor. Bu şekilde ortaya çıkan, henüz geliştirme sürecinin başında olan bir şampiyonumuzu sizinle paylaşmak istedik. Karşınızda, güçlü bir fırtına ejderi ve doğal dünyanın koruyucusu olan Ao Shin. Efsanelere göre; Ionia, tarihinin en büyük zorluğuyla karşılaşınca, Ao Shin göklerden yere inecekmiş.

İlk olarak, bu farklı şampiyonun adını nasıl koyduğumuzu anlatalım: Ao, doğu mitolojisinde suyu ve hava koşullarını yöneten ejder kralların soyunun adı. Böylece onun güçlü, zarif, ölümlülerin gündelik kaygılarının ve kanunlarının ötesinde bir varlık olduğu en baştan belli oluyor. Shin’in pek çok anlamı var. Bunlardan biri; bereket, bolluk. Diğeri ise fırtına. Ao Shin böylelikle; dostlarına bolluk ve talih getirip, düşmanlarını bir nefeste fırtına ve yıldırımla yok ederek, doğanın iki yönünü de temsil ediyor.


Oyuncularımız bir süredir ejderha bir şampiyon istiyordu, ama biz elbette sıradan bir ejderha yapmak istemedik. Her yeni şampiyonumuzla, yaratıcılık ve teknik olarak mümkün olan şeylerin sınırlarını zorlamaya çalışıyoruz. Bu, Ao Shin için de aynı olacak. Onun kendine özgü hareketlerini ve anatomisini canlandırmak için pek çok yeni yaklaşım üretmemiz gerekecek ve bunu dört gözle bekliyoruz.

Sıradaki yeni şampiyon Ao Shin değil. Tamamlanmasına daha çok var ve pek çok yönden değişmesi muhtemel. Ama ilham aldığımız öğeleri, sizlerle paylaşmak ve şampiyon tasarımının başlarında nasıl fikirlerin yürütüldüğünü göstermek istedik. Umarız, siz de bizim kadar heyecanlısınızdır!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!