Romantik Anime Listesi

Son Güncelleme Tarihi:

Romantik Anime Listesi

 

 

Troll anime listemden sonra şimdi sizinle içimdeki sevecen, tatlı yazarı tanıştırmak istiyorum. Romantik animelerin en sevdiğim özelliği gerek komedi, gerek dram anlamında romantik unsurunun çok güzel kullanılması. Bu yüzden size tavsiyem sakın ön yargılı yaklaşmayın. Bu listede çok sevebileceğiniz seriler bulacağınıza eminim.

Listeye geçmeden önce, hangi animeleri yazabilirim diye baktığımda tek listenin yetmeyeceğini fark ettim. O yüzden devamı gelecek. Beklemede kalın. (>ω<〃)~♡

 

 

  • Ao Haru Ride

Animemizin ilk sahnesi pastel renklerde geçiyor ve bu maalesef çoğu kişinin seriyi bırakmasına neden oluyor. Siz o hatayı yapmayın çünkü onlar sadece flashback. Ortadan kaybolan ve bizim tatlı Futaba’mızı eken Kou’nun, tekrardan Futaba’nın karşısına çıkması anlatılıyor. Biraz komedi, biraz dram, biraz romantizm. İzleyin. ^^

 

 

 

  • Lovely Complex

Veee romantik anime listesinde taht kurmasının yanında komedide de efsane olan müthiş bir seri… Koizumi (küçük nehir demek) lisedeki yaşıtlarından uzun bir kızdır. Ootani (büyük tarla demek) ise yaşıtlarından kısa bir erkektir. Bunların arasındaki eğlenceli sohbetler ve animedeki zıtlıklar sizi gerçekten çok güldürecek.

 

 

  • Kimi ni Todoke

Masumiyet fışkıran romantik bir hikaye. Yine bir isim oyunu da bu animede karşımıza çıkıyor. Sawako (neşeli çocuk demek) sessiz sakin bir kızdır. Ancak bembeyaz teni ve simsiyah saçları, önüne düşen uzun kahkülü korku filmindeki Sadako karakterine benzemesine neden olmaktadır. Görünüşü insanlarda ön yargı yaratan Sawako’nun da bir alıcısı vardır. Bakalım bu ikili birbirinin hayatını nasıl etkileyecek? Slice of life tadında, huzur dolu bir seri.

 

 

 

  • Tonari no Kaibutsu kun

Çalışkan bir kız ve sürekli dersten kaçan yaramaz bir erkek. Masum ama bir o kadar da komik bir seri. Arkadaşlık bağları ve bir horoz. İzlerseniz anlarsınız. 😉 Bir de animenin isminin çevirisi “Yanımdaki Canavar”. Canavarın kim olduğunu anlamışsınızdır.

 

 

 

  • Skip Beat

Konusunu okurken dram hissi veren ama aslında tam bir komedi fırtınası olan, çizim tarzı biraz eskiye kaçan bir seri: Skip Beat. Çocukluk arkadaşından hoşlanan bir kız hayal edelim. Bu kız, o çocuğun kölesi gibi her işini yapmaktadır. Bu arada bu çocuk ünlü bir şarkıcı. Bir kavga ederler ve çocuk bunu terk eder. Anime bizim tatlı kızımızın altta kalmak istemeyip intikam alma çabasını konu alıyor.

 

 

 

  • Toradora

Aisaka Taiga diyerek susmak istiyorum. Tsundere Queen. Animenin ismi tora (tiger), dora (dragon) kelimelerinden geliyor. Taiga ve Ryu’nun komedi dolu hikayesi. Gerçekten güzel ve kaliteli bir seri ancak komedisi romantizme ağır basan bir seri. İzlemeden önce kendinizi buna hazırlayın.

 

 

 

  • Kaichou wa Maid-sama

Bir kızımız var ki çok başarılı, güçlü, yetenekli ve okul başkanı. Ancak bu kadar kusursuz olan bu başkan part time çalışıyor. Vee işi maid kafede garsonluk. İnanabiliyor musunuz? Ya bu öğrenilirse? Bir diğer mükemmel öğrenci Usui Takumi bu sırrı koruyabilecek mi?

 

 

 

  • Kamisama Hajimemashita

Bir Tanrı tapınaktaki işini bırakırsa ne olur dersiniz? Tabii ki işini bir insana devreder. Bu insan kızımız evden atılmışsa bu işi kabul etmek zorunda kalabilir. Ama Tanrı olmak kolay değildir herhalde. Hele ki tapınakta Tanrısı terk ettiği için sinirli ve korkunç bir youkai (ruh) varsa. Ben yazarken bile çok eğlendim.

 

 

 

  • Rec

Tadı damakta kalan bir seriyle devam ediyoruz. Çok bilindik bir anime olmamakla birlikte bence bunu hak etmiyor. Sevimli, kısa, çerezlik izlenilesi bu serimiz bir anda tanışan iki kişinin birbirinin hayatını etkilemesi üstüne.

 

 

 

  • Special A

Yine mükemmel bir erkek karakterimiz var. İsmi Takishima olan bu karakterimiz her zaman, her şeyde bir numara. Ancak her zaman iki numarada kalan kız karakterimiz Hikari bunu kendine yediremiyor. Buradan anlayacağınız üzere onların ufak, tatlı kavgaları üstüne animemiz. Komedi anlamında da kalite baya yüksek animede. Tavsiye edilir. ^^

 

 

ROMANTİK ANİME LİSTESİ 2

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Beste Dülger

Anime izlemeyi seven bir yazar.