Rockstar Games’den Bully 2 2020’de Geliyor

Şimdi o güzel günlere geri dönelim. Ailemiz, bizi bir lisenin kapısına bırakıp gidiyor ve Bayan Danvers bizi karşılıyor. Ardından okulun kapısından içeri giriyoruz. Girer girmez ilk haylazlığımızı yapıp 2-3 öğrenciyi bir güzel pataklayıp müdür beyin odasına doğru gidiyoruz. Böylece oldukça haylaz olan Jimmy için lise hayatı, bizim için ise endüstri meslek lisesi simülatörü macerası başlıyor. İstediğimiz öğrenciyi patakladığımız, sağa sola yumurta, torpil ve bilumum ıvır zıvırı, elimize ne geçtiyse fırlattığımız ve yapabildiğimiz her türlü çirkefliği yaptığımız Bully oyunundan geriye ne kaldı ki? Bize kalan güzel anılar, lise hayatımızın simülatörü ve oynanabilirliği tükenmiş eski bir oyunda pek fazlası değil. Rockstar Games’e eşi benzeri bulunmayan bu güzel oyun için teşekkür etmeliyiz.

Peki devamı hakkında neler biliyoruz? Birkaç teori ve güzel bir easter eggden fazla bir şey yok elimizde. Güncel ve bizim de mantıklı bulduğumuz bir teoriye göre Bully 2, Playstation 5 ile birlikte 2020’de bekleniyor.

GTA 5’deki Bullworth Akademi Arma Easter Egg’i, Bully 2 İçin İşaret Olabilir

bullworth academy crest

2006’da yayınlanan Bully’nin ikinci oyunu gecikmedi mi sanki? Rockstar Games’i meşhur oyun serileri ve oyunlar arasında ki uzun zaman dilimleriyle tanırız. Bully için ikinci bir oyun beklendiğinin farkında olan Rockstar, diğer oyunlarında birkaç ufak easter egg bırakmış gibi görünüyor. Bununla ilgili de farklı forumlarda oyuncuların birbirinden ilginç teorileri bulunmakta. Geçtiğimiz günlerdeki son GTA 5 güncellemesinde, oyuna lüks bir kumarhane gelmişti. Oyunun seyri bu kumarhane ile baya bir değişti. Rockstar zaten GTA 5’i güncellemeye devam ediyor ve her gelen güncelleme ile oyun daha fazla ilginçleşiyor. Dikkatli bir oyuncu, Bullworth okul renkleri mavi veya yeşil arka planlar, üzerinde karalanmış şekilde dört panele ayrılmış bir tabloya rastlıyor. Tabloda, Bullworth akademi armasında bulunan, bir yumruk, bir yılan, bir kafatası ve bir fare görülmekte. Sırasına uygun bulunan bu simgelerin ortaya çıkması sonrasında, Bully 2 haberleri artçı deprem etkisi gösterdi. Bu durum, eski oyunları için hoş bir sevgi gösterisi midir yoksa “Bakın Bully 2 için kolları sıvadık.” imajı vermek midir bilemedik. Fakat geçmiş onca yıldan sonra Bully için ikinci bir oyun düşüncesi gayet beklendik bir şey. Şahsi görüşüm, GTA 6’dan sonra ki planları bu yönde olacaktır.

gta5 casino bully 2 easter egg

Bully 2 İçin Gün Sayalım

Henüz Rockstar Games, Bully 2 için resmi bir açıklama yapmadı. Fakat güncel ve mantıklı bulduğumuz bir teoriye göre; Bully’nin yeni oyununun 2020’de Playstation 5 ile birlikte çıkacağı öngörülüyor. Böylesi bir haber sevinç kaynağı mı pek bilemedik. Rockstar oyunlarını bilirsiniz, illa ki bir gün PC platformunda da yayınlanır.

Tabii 2006’da çıkmış bir oyun için her sene farklı teoriler ve “Bu yıl duyururlar” söylemleri bulunmakta. Rockstar Games’in son yıllarda yaptığı çalışmalara bakarak da Bully 2 için umutlu olabiliriz. RDR 2’nin satış başarıları ve çıkarmayı planladıkları – büyük ihtimalle firmalarına servet kazandıracak olan – GTA 6’nın Rockstar Games’in elini bir hayli güçlendirecek olması kaçınılmaz. Hali hazırda güçlü olan firma, kaliteli oyun sunmak için oyuncularını senelerce bekletmekte. Bu da bize, Bully gibi bir oyunun ikinci oyunun gecikme sebebini bir nebze anlaşılır kılıyor. Bully 2 hakkında bu kadar yazıldı, çizildi, teoriler üretildi fakat öte yandan Rockstar Games’in böyle bir plan yapmamış olma olasılığı da mevcut. Umudumuzu yitirmek bizlere yakışmaz, daima bekleyeceğiz. Bully 2 yakındır dostlar, lise yaşantılarımızın simülatörü daha gelişmiş grafik, hikaye ve oynanışı ile geri dönecek, sadece bekleyin…

Epic Games Store, 26. Ücretsiz Oyununu Dağıtıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Emir Can Genç

Bilgilerimi, tecrübelerimi ve düşüncelerimi internet okuruyla buluşturmaktan hoşlanıyorum. Her ne kadar yeteneğimin olmadığını düşünsem de hobi amaçlı, ilgilendiğim konular hakkında bir şeyler yazmaya çalışıyorum.