Riot Games’ten Türk Yöneticilere Üst Düzey Atamalar!

Dünyanın en büyük dijital oyun ve eğlence şirketlerinden biri olan Riot Games şirketinde Türk yöneticiler, önemli görevlere atanmaya devam ediyor. Şirketin Türk yöneticileri, şirketin üst düzey pozisyonlarında yeni global görevlere atandı.

Şirketin Los Angeles’ta yer alan genel merkezine Türkiye’den yeni bir transfer gerçekleştirildi. Yaklaşık bir senedir Riot Games METAI(Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Hindistan) Bölge Müdürü olarak Türkiye’de görev yapan Onur Tamer, şirketin geçtiğimiz sene duyurduğu ve büyük yankı uyandıran yeni oyunlarına değer katmak ve bu projelerde görev almak amacıyla ABD’ye transfer oldu. Ataması gerçekleştirilen Onur Tamer’in yeni görevi ise “Riot Games Küresel Yayıncılık Operasyon Direktörü” olacak. Yeni görevine atanmasıyla birlikte Onur Tamer, şirketin yeni oyunları için çalışmalarına devam edecek. Onur Tamer’in yeni görevine atanması, Nisan ayı sonunda gerçekleşmiş olacak.

Onur Tamer’in şirket bünyesindeki kariyeri, 2012 yılında başlamıştı. Geçtiğimiz sene diğer bölgeler yanında Riot Games Türkiye Ülke Müdürlüğü görevini de üstlenmişti. Daha önce Japonya’da Kurucu Ülke Müdürü olarak da görev olan Onur Tamer; Rusya, Hindistan, Avrupa ve Ortadoğu bölgelerinde kurulum ve pazarlama projelerinde öne çıkan bir isim olmuştu.

Şirketin Amerika’daki genel merkezinde yeni terfi alan bir diğer isim de Hasan Çolakoğlu oldu. Hasan Çolakoğlu, şirketin Türkiye Ülke Müdürü olarak 5 sene boyunca Türkiye’de Riot Games ve e-spor adına önemli işlere imza atmıştı. 2017 yılında şirketin ABD’deki genel merkezine “Gelişmekte Olan Pazarlardan Sorumlu Direktör” göreviyle transfer olmuştu. 3 sene önce Amerika merkezinde yeni görevinde çalışmaya başlayan Hasan Çolakoğlu, Nisan ayı itibariyle terfi etmiş olacak. Hasan Çolakoğlu’nun yeni görevi de “Riot Games Avrupa ve Gelişmekte olan Pazarlardan Sorumlu Başkan Yardımcısı” olacak.

Riot Games Yapılanmasında Türkiye, Avrupa Bölgesine Dahil Oldu

Şirketin yeni yapılanmasıyla birlikte Türkiye ve Ortadoğu bölgeleri ayrıldı. Türkiye, Avrupa bölgesine dahil oldu ve Ortadoğu bölgesi de gelişmekte olan pazarlara dahil edildi. Bu kapsamda Riot Games Türkiye’den, şirketin global organizasyonunda görevlendirilmek üzere transfer edilen diğer bir isim de Ali Müslümanoğlu oldu. 2 yıldır şirket bünyesinde Espor ve İş Geliştirme Direktörü göreviyle hem Türkiye hem de Orta Doğu bölgesindeki espor ekosisteminin geliştirilmesi için çalışan Ali Müslümanoğlu, Dubai’de yeni görevine başlamış olacak. Şirketin Dubai’de yer alan Ortadoğu ofisinin başına geçen Ali Müslümanoğlu, “Bölge Müdürü” olarak yeni görevine başladı.

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.