Riot Games’den Elwind’e Ceza!

Geçtiğimiz günlerde profesyonel kariyerini sonlandırdığını açıklayan deneyimli üst koridor oyuncusu Kaan “Elwind” Atıcı kural ihlali gerekçesi ile VFŞL’den 5 hafta süresince uzaklaştırıldı.

Elwind’e Kural İhlali Cezası

Başarılı üst koridor oyuncusu Kaan “Elwind” Atıcı geçtiğimiz süreçte profesyonel oyunculuk kariyerini sonlandırdığını duyurmuş, yayıncılığa yoğunlaşacağını açıklamıştı. Her ne kadar deneyimli oyuncu bu açıklamayı yapsa da kendisine çeşitli takımlardan teklif yapıldığı biliniyor. Riot Games Twitch platformu üzerindeki yayınlarını sebep göstererek kendisinin VFŞL içinde herhangi bir takıma katılması durumda 5 hafta süresince oynayamayacağını duyurdu. Kural ihlalinin ve cezanın Riot Games cephesinden açıklaması şöyle oldu;

Elwind’in gerçekleştirdiği kural ihlali hakkında açıklama

Özet geç: Profesyonel League of Legends oyuncusu Elwind, Twitch platformu üzerinden yaptığı canlı yayınlar sırasında sergilediği sportmenliğe aykırı tutum sebebiyle Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi’nin ilk 5 rekabet haftası boyunca resmi maçlardan men edilmiştir.

Şu anda profesyonel bir takımla sözleşmesi bulunmayan ancak hakkında ‘oyuncu disiplin kontrolü’ talebi bulunan Kaan “Elwind” Atıcı, oyun yayınları sırasında sergilediği davranışlarla, Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi kurallarını ihlal etmiştir.

Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi olarak, profesyonel oyuncuların hem oyun içinde hem de oyun dışında örnek davranışlarda bulunmasını beklemekteyiz. Bu sebeple, sportmenliğe aykırı tutumlar sergileyen Elwind, Riot Games tarafından düzenlenen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi ve Akademi Ligi’nin ilk 5 rekabet haftası boyunca karşılaşmalardan men edilmiştir. Oyuncu yine bu süre boyunca Riot Games tarafından düzenlenen hiçbir resmi espor organizasyonuna koç, menajer, takım sahibi vb. gibi rollerde de katılamaz.

Oyuncunun davranışlarında düzelme görülmezse ceza uzatılabilir. Verilen güncel men cezası, oyuncunun herhangi bir takımla sözleşme imzalamasını engellemez.

Konuyla Alakalı Kural

9.1.9. Takım yöneticileri ve üyeleri maç alanı ve çevresinde müstehcen, kötü, kaba, küçümseyici, tehditkâr, küfürlü, onur kırıcı, karalayıcı, küçük düşürücü veya saldırgan ya da sakıncalı bir dil kullanamaz; nefret söylemlerinde ya da ayrımcılık teşkil eden davranışlarda bulunamaz. Takım yöneticileri ve üyeleri, lig ya da yüklenicilerinin sağladığı ya da kullanıma sunduğu imkânları, hizmetleri veya ekipmanları bu tür mesajlar paylaşmak, göndermek veya yaymak için kullanamaz. Takım yöneticileri ve üyeleri bu tür bir dili sosyal medya veya yayın gibi halka açık etkinliklerde kullanamaz. (lolespor)

Elwind cephesinden bu duruma yanıt gecikmedi. Kendine has yorumlarıyla bilinen deneyimli oyuncu Thaldrin için hazırlanan veda videosuna göndermede bulunarak bir video paylaştı.

Royal Youth PILOT’u Kadrosuna Kattı!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!