Riot Games, Oyuncu ve Koç Kontratları ile İlgili Yeni Bir Düzenlemeye Gidiyor

Son Güncelleme Tarihi:

ESPN’in haberine göre Riot Games, Avrupa ve Amerika’da mücadele eden tüm takımlar için, oyuncuları ve koç kadrosunu kulübün kadrolu bir çalışanı haline getirmeyi 2017 Sezon başlangıcından itibaren zorunlu kılacak.

Bu değişiklik ile oyuncular ve koçlar da kulübün diğer kadrolu çalışanları gibi sağlık sigortası ve emeklilik planları gibi avantajlarından faydalanabilecek. Bunun yanı sıra vergi ile ilgili kurallar da değişiklik gösterecek. Yeni uygulama ile vergi kesintileri bağımsız bir şekilde oyuncular yerine toptan olarak kulüpten yapılacak.

Haberde ayrıca, Riot Games’in minimum oyuncu maaşını da yükseltmeyi planladığı belirtiliyor. Her oyuncunun 1 mevsimde aldığı minimum maaş şu anda Amerika bölgesi için $12.500, Avrupa bölgesi için ise €11.250 seviyesinde bulunuyor. Bu da Amerika için yıllık $25.000, Avrupa için ise yıllık €22.500 demek.

Şu anda sadece 6 profesyonle League of Legends takımı oyuncularını kulübünün kadrolu bir çalışanı olarak gösteriyor. Bu takımlar Team SoloMid, Team Liquid, Cloud9, Unicorns of Love, H2K ve Immortals.  Eğer Riot Games sözkonusu değişikliği yürürlüğe koyarsa diğer tüm takımların da kısa bir süre içerisinde bu duruma adapte olması ve oyuncularını kadrolu birer çalışan haline getirmesi gerekecek.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!