Riot Games Oyuncu Davranışlarının Geliştiğini Açıkladı!

Son Güncelleme Tarihi:

League of Legends oyuncu kitlesinin, özellikle yeni oyunculara karşı zaman zaman düşmanca bir tavır sergilediğini söylememiz çok da yanlış olmaz. Dünya çapında yaklaşık 67 milyon kişilik bir tabana yayılan, bu denli büyük bir oyun kitlesinin içinde birkaç “ayrık otu” oluşunu da normal karşılamak gerekiyor. Ancak Riot Games’in yaptığı açıklamayla, yeni geliştirilen denetim sisteminin oldukça başarılı bir iş çıkardığını, oyunun chat kısmında yer alan homofobik, ırkçı ve seksist söylemlerin önünün kesildiğini belirtti.

riot games

Açıklanan rakamlara göre, oyunun yazılı chat kısmındaki sözlü tacizler oyunların sadece %2 sinde meydana geliyor. Sesli chat özelliği kullanılarak yapılan sözlü tacizler ise %40 seviyesine gerilemiş durumda. Riot’un kendi istatistiklerine göre rapor edilen oyuncuların %91.6’sı davranışlarına çeki düzen vererek oyuna geri dönüyor.

Riot’un “The Tribunal” adını verdiği yeni denetim sistemi sayesinde rapor edilen oyuncular hakkında anında diyebileceğimiz kadar hızlı bir şekilde bir arşiv dosyası oluşturarak, oyuncuyu da uyarıyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!