TBMM Başkanı Binali Yıldırım, Espor Sahnesi Açtı!

Son Güncelleme Tarihi:

Riot Games Türkiye, açılışına Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım’ın da katılımıyla Espor Sahnesi açtı!

Riot Games Türkiye, tüm dünyada gün geçtikçe büyüyen Espor ekosisteminin, ülkemizde de hız kesmeden güçlenmesi için gerçekleştirdiği yatırımlara hız kesmeden devam ediyor. İstanbul, Ataşehir Watergarden’da yer alan Riot Games Espor Sahnesi, Türkiye’nin ilk espor tesisi olarak tarihe adını yazdıracak.

Açılış seremonisi kapsamında Türkiye Espor Federasyonu (TESFED) ile Riot Games arasında özel bir iş birliği protokolü de Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ve Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit tarafından imzalandı. Protokol çerçevesinde iki kurumun turnuva, çalıştay, akreditasyon alanlarında uzun soluklu bir iş birliği içinde olması öngörülüyor.

Meclis Başkanı Binali Yıldırım esporcu’larla buluştu!

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Binali Yıldırım, açılışına katıldığı Riot Games Espor Sahnesi’nde esporcularla bir araya geldi. Profesyonel esporcularla sohbet ederek League of Legends oyunu hakkında da bilgi aldı ve ardından Riot Games Espor Sahnesi’ni gezdi.

Riot Games Türkiye Ülke Müdürü Bora Koçyiğit, “Espor Sahnesi yatırımının, sadece Riot Games açısından değil, günümüzün ve geleceğin en popüler alanlarından gösterilen espor sektöründe Türkiye’nin oynadığı rol açısından da çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Türkiye’nin genç potansiyeli tüm dünyanın özendiği bir özelliğimiz. Bu özelliğimiz bize tüm spor branşlarında olduğu gibi, teknoloji ve sporun iç içe olduğu Espor’da da harika fırsatlar sunacaktır.

Riot Games Türkiye olarak, espor sahnesi ile birlikte ülkemize son 6 yılda toplam 100 milyon TL’lik yatırım yaparak, espor potansiyelimizin ortaya çıkması adına büyük bir adım attık. Türkiye’de ilk defa profesyonel bir espor liginin fitilini ateşleyerek başladığımız bu yolculukta, bugün dünyanın en büyük espor merkezlerinden birinin kapılarını aralıyoruz. Riot Games Türkiye olarak en büyük hedefimiz, ülkemizde espor kültürünün yerleşmesini sağlayarak uluslararası sahnelerde ülkemizin bayrağını gururla dalgalandırmak” dedi.

Türkiye Espor Federasyonu Başkanı Alper Afşin Özdemir ise, “Bu merkezin, Türkiye esporu açısından çok önemli bir tesis olduğunu düşünüyorum. Espor, tüm dünyanın radarına aldığı bir alan olarak dikkat çekiyor. Spor Bakanlığımızın vizyonu doğrultusunda kurulan federasyonumuz hem yetenekli esporcuların yetişmesine hem de bu nitelikte tesislerin kurulmasında maksimum gayreti gösteriyor. Bu kapsamda, Riot Games ile hayata geçirdiğimiz yeni iş birliği çerçevesinde, her iki kurumun birlikte hayata geçireceği turnuvalara ve espor çalıştaylarına imza atacağız. Ayrıca Federasyon olarak oyuncuların esporcu lisansı almaları ve takımların da birer spor kulübü niteliği kazanmaları için çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Türkiye’de ilk, Avrupa’da en büyük, Dünya’nın ise ilk 5’te!

Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın en büyük, Dünya’nın ise en büyük 5 espor merkezi arasında yer alan Riot Games Espor Sahnesi, ülkemizdeki Espor ekosisteminin dünya standartlarına ulaşması için çok önemli bir dönüm noktası olarak değerlendiriliyor. Her hafta gerçekleşen Vodafone FreeZone Şampiyonluk Ligi maçlarını canlı olarak izleyebileceği Riot Games Espor Sahnesi, yaklaşık 1.000 seyirci ağırlayabilecek. Aynı zamanda LoL ve espor takımlarının ürünlerinin de satışı yapılacak.

Bethesda Kazandı, Westworld Mobile Kapatılıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Ahmethan Demir

%25 Oyun, %25 aylaklık, %50 iş.