Resident Evil: Village Satış Rakamları Açıklandı!

Lady Dimitrescu karakterinden dolayı sosyal medyada çok konuşulan Resident Evil: Village oyununun satış rakamları açıklandı!

Resident Evil: Village Satış Rakamları Açıklandı!

Resident Evil serisinin en son oyunu olan Resident Evil: Village, satış konusunda büyük bir başarı yakalamıştı. Oyun daha önce yakaladığı yüksek satış ivmesi ile gündeme gelmişti. An itibariyle oyunun satış sayısının 6 milyon kopyaya ulaştığı açıklandı. Yine de serinin en çok satan oyununun Resident Evil 5 olduğunu belirtelim. Resident Evil 5’in satış rakamları ise 13.4 milyon olarak açıklanmıştı. Bu rakamlara ulaşmak için de çok büyük bir yol katedilmesi gerekiyor. Oyun, yaklaşık 1 yıl önce 4.5 milyon kopya satmıştı. 1 yılda oyunun sadece 1.5 milyon kopya sattığı açıklandı.

Resident Evil serisinin en son oyunu olan Resident Evil Village oyunu, oyundaki Lady Dimitrescu’nun uzunluğu ve fiziğinden dolayı sosyal medyada çok konuşulmuştu. Bunun da etkisiyle oldukça popüler bir hale gelen Resident Evil Village’in popülerliği, çıkışından kısa bir süre sonra büyük bir satış sayısı ivmesi yakalaması ile iyice gözler önüne serilmişti.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.