Remedy Entertainment, Epic Games İle Anlaştı!

Son Güncelleme Tarihi:

Finlandiya’lı bağımsız bir oyun stüdyosu olan Remedy Entertainment, Max Payne ve Alan Wake gibi serileri geliştirerek sektörde hızla ilerlemişti. Son dönemlerde de Control adlı oyunu ile tekrar isim yapan Remedy Entertainment, hızla yeni projeler üzerinde çalışmaya devam ediyor. Bugün Remedy Entertainment tarafından yeni bir açıklama geldi ve Epic Games ile yeni yayıncılık anlaşması yaptığını duyurdu.

Anlaşmanın içeriği ve detayları da gün içerisinde paylaşıldı. Bu bilgilere göre Epic Games, Remedy Entertainment’ın açıklanmayan ama geliştirilme süreci devam eden iki oyununun yayıncılığını yapacak. Bu oyunlar hakkında henüz tam bir bilgi olmasa da bazı detaylar gün yüzüne çıkmaya başladı.

İlk oyunun oldukça büyük bir proje olduğu belirtildi. AAA kalitesinde olan bu oyunun çoklu-platform şeklinde geliştirilmesi süreci devam ediyor. Oyunun geliştirilmesi sürecinde belirli bir mesafe katedildi. İkinci oyun ise yine ilk oyunun aynı serisinde geçen bir oyun olacak. Fakat bu oyunun daha küçük bir boyutta olduğu belirtildi. Bu oyunlar, aynı zamanda Northlight oyun motorunu kullanıyor ve bu oyun motorunun araçlarından faydalanıyor.

20 Yıldan Fazladır Süren İşbirliği

İki tarafdan da bu anlaşmayla ilgili açıklamalar geldi. Remedy’nin CEO’su olarak görev yapan Tero Virtala’nın açıklamaları da iki firmanın nasıl birbiriyle yakın ilişkilere sahip olduğunu belli eder nitelikteydi. Epic Games ve Remedy Entertainment’ın 25 yıldır hem geliştirme hem de yayıncılık aşamalarında birçok ortak görüşü paylaştığını dile getiren Virtala, bu yeni anlaşmadan memnuniyet duyduklarını belirtti. Kendi vizyonlarını da bu anlaşmayla birlikte tamamen yansıtma imkanı bulabileceklerini belirten Virtala, bu anlaşmayla birlikte belki de en iyi Remedy oyunlarını çıkaracaklarını söyledi.

Epic Games’in CEO’su olan Tim Sweeney de önemli açıklamalar yaptı. 20 yıldan fazladır Remedy Entertainment ile iyi bir geçmişlerinin olduğunu belirten Tim, Remedy Entertainment’ın çok yetenekli ve başarılı bir stüdyo olduğunu da belirtti ve kendilerinin Remedy Entertainment’a yayıncılık desteği verebilmekten dolayı çok mutlu olduklarının da altını çizdi. İki oyun da yeni jenerasyon oyun konsollarında ve bilgisayarlarda yayınlanacak. Oyunların çıkışı için de net bir tarih yok ama birkaç yıl içerisinde çıkış yapması bekleniyor.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.