Rekortmen Olmak İçin Harekete Geçin!

Herkesin bugüne kadar başardığı zor bir şey için, bundan iyisi de yapılamaz dediği zamanlar olmuştur. Hatta yakın çevremize bunu duyurmak için çok uğraştığımız, hatta dozu kaçırdığımız anlar bile vardır. Sonuçta yapılması çok zor bir olaydı bu. Oyun dünyasında da bu böyle. Her zaman diğer oyunculara imkansız gelen bazı şeyleri başaran kişiler olmuştur. En kolay akla gelen örneği Dark Souls’u ölmeden bitirmek olabilir. İşte yıllardır devam eden Guinness World Records’ın gaming kolu da, uzun zamandır oyun dünyası rekorlarını kayıt altına alıyor. Eğer sizin de bir rekor denemeniz varsa ve siz de bir rekortmen olmak istiyorsanız aşağıdaki yolları takip edebilirsiniz.

Karar verin ve başvurun

Rekortmen olmak için yapmanız gereken ilk şey hangi konu üzerinde çalışacağınıza karar vermek ve araştırma yapmak. Çünkü daha önce kırılmış bir rekor için uğraşmanız boşuna olacaktır. Ya da bir speedrun için uğraşıyorsanız en iyi dereceyi bilmek, ne kadar iyi olmanız gerektiği hakkında size bilgi verecektir. Bu aşamadan sonra ise Guinness World Records’ın internet sayfasına giderek başvurunuzu yapabilirsiniz.

Başvuru sürecinden sonra rekor denemenize göre size bazı bilgiler verilecek. Var olan bir rekoru kırmak istiyorsanız, takip edeceğiniz yolları anlatan bir kılavuz gönderiliyor. Eğer daha önce hiç denenmemiş bir rekor üzerinde çalışacaksanız da, fikriniz önce bir uygulama evresinden geçiyor ve uygunluğu ölçülüp tartıldıktan sonra yapıp yapamayacağınız size bildiriliyor. Eğer bu evreyi geçerseniz de belli kurallar çerçevesinde rekor denemenizi gerçekleştirmek için çalışmalara başlıyorsunuz.

Dünyanın en uzun sticker topu

Dünyanın En Büyük Sticker Topu

Çalışmanız gerek çünkü rekor denemesi anında, bir talihsizlik yaşamamak ve performansınızın yeterince iyi olduğundan emin olmak için her türlü olumsuzluğa hazırlanmanız gerekiyor. Böylece sağlıklı bir şekilde girişiminizi başarıya ulaştırabilirsiniz.

Rekortmen olmak için son hazırlıklar

6 haftalık bir süreçten sonra (tabi ki ben rekor kırmak istiyorum dediğiniz gün gelmeyecekler) tek yapmanız gereken, kayıtlar için gerekli olan ekipman ve kişileri toplamak olacak. Kaliteli bir kamera ve size sıkıntı çıkarmayacak ekipmanları, rekorunuzu onaylayacak tanıkları ve size yol gösterecek kılavuz kişileri ayarlamanız gerekiyor. Bu kılavuz kişileri Twin Galaxies sitesi üzerinden bulabilirsiniz. Kendileri oyunlar üzerine rekor kırmak isteyenlerden desteklerini esirgemiyor.

TEBRİKLER!

Bütün hazırlıkları bitirdikten sonra kaliteli bir video çekin. Bu kaydınızı bitirdikten sonra ise Guinness World Records yetkililerine ulaştırın ve kısa bir onay sürecini daha bekleyin. Daha sonra ise bu başarınızın herkese duyurulmasının hazzını yaşayın. Ayrıca gönderilen resmi sertifikayı da herkesin gözüne sokabilirsiniz.

Üzerlerine tıklayarak hem Guinness World Records sayfasına hem de size yardımcı olabilecek Twin Galaxies sitesine ulaşabilirsiniz.

Yeni Steam Güncellemesi Sohbete Yeni Soluk Getiriyor

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Furkan Necati Ürkmez

Oyun evreninde kendini kaybetmiş ama halinden memnun bir 'Gamer'