Red Dead Online’da Altın Dağıtılacak!

Son Güncelleme Tarihi:

Rockstar Games’in en son oyunu olan Red Dead Redemption 2, çok fazla ilgi görmüş ve büyük bir popülarite kazanmıştı. 2018 yılında çıkış yapan Red Dead Redemption 2, yılın oyunu ödülü için de God Of War ile rekabete girmişti. Online oynanışı ile de popülerliğini sürdüren Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto 5 oyunundaki online oynanışa benzer bir online dünyası eklemişti. Oyuncular, online modun tadını çıkartırken Red Dead Online için çok güzel bir haber geldi.

Rockstar Games, oyuncuları koronavirüs salgınından dolayı sosyal izolasyona teşvik etmeyi de hedefleyerek, bu hafta içerisinde Red Dead Online’da ücretsiz olarak altın kazanılabileceğini belirtti. Yapılan duyuruya göre, 14 Nisan’a kadar oyuna giriş yaparsanız ücretsiz altın kazanacaksınız. Kazanacağınız ödül ise, 5 altın bar olacak. Bu altın barları da oyunun mağazasında kullanabilir ve eşya ya da farklı itemler de alabilirsiniz. Altınların gelmesi ise 48 saati bulabileceğinden dolayı beklemenizde fayda var.

İyi haberler sadece bununla sınırlı da değil. Aynı zamanda oyun, belirli şartları karşılamanız durumunda, sizlere özel itemler vermeyi de ihmal etmeyecek. Eğer günlük görevleri tamamlarsanız, bu itemleri kazanma şansını yakalayacaksınız. Üst üste 3 gün boyunca günlük görevler yapmanız gerekiyor. Bunları yapmanız durumunda 10 adet özel sağlık ilacı, 10 tane özel mucizevi tonik, 10 tane özel yılan yağı ve 20 tane yanıcı kovan elde edebileceksiniz! Hediyeleri kazanmak için gerekli şartı tamamladığınızda, 2 gün içerisinde bu hediyelere sahip olacaksınız.

İyi haberler sadece bunlarla da sınırlı değil. Rockstar Games’in duyurusunda, yarışların ve showdown modunda kazanacağınız xplerin iki katına çıkarılacağı bilgisi de paylaşıldı. Bu modlarda kazandığınız XP değerleri, ikiye katlanacak ve daha fazla xp kazanma şansına sahip olacaksınız.

Son olarak da oyunda belirli indirimler de yapıldı. Tüfek ve silahlarda %40 indirim yapılacak. Panço ve tişörtlerde de %50 indirim mevcut. Bunlara ek olarak silah kılıfları, savaş atları, pantolonlar ve eldivenlerde de %70’lik bir indirim söz konusu olacak.

Bu indirimlerin en büyük sebeplerinden birisi de, koronavirüs salgını dolayısıyla bağış yapma kararı alınması oldu. Rockstar Games, Red Dead Online’da elde edilen gelirlerin bir kısmını koronavirüs salgını ile mücadele eden kurum ve kuruluşlara bağışlayacak. Bu gelirlerin %5’i hem bu kurum ve kuruluşlara, hem de koronavirüsten etkilenen firmalara destek sağlanması amacıyla bağışlanacak.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Caner Özdemir

Bilgisayar mühendisi, yazar, oyuncu ve oyun geliştirici.