Red Bull Son Şampiyon Turnuvasında Final Heyecanı!

Son Güncelleme Tarihi:

Türkiye’nin en iyi DOTA 2 oyuncularını buluşturan Red Bull Son Şampiyon turnuvası için geri sayım başladı. Aralık 2016’da eleme maçlarıyla başlayan ESL Türkiye Şampiyonası‘nın final karşılaşmasında Türkiye’nin en büyük DOTA 2 turnuvası Red Bull Son Şampiyon‘da finalistler belli oldu!

5 Şubat 2017 tarihinde Zorlu PSM’de gerçekleştirilecek ve saat 14:00’te başlayacak Red Bull Son Şampiyon mücadelesi, RedBull.com’dan da canlı yayınlanacak.Etkinlikte yerini almak isteyenler RedBull.com üzerinden dolduracakları form ile bu heyecanlı karşılaşmayı ücretsiz yerinde izleme şansını yakalayacaklar.

 

Dünya genelinde büyük bir ilgi gören popüler MOBA oyunu Defence of the Ancients, kısaca DOTA 2, Türkiye’de de beğeniyle takip edilen bir eSpor haline geldi. Geçtiğimiz Aralık ayında başlayan ve 200’den fazla takımın mücadele ettiği Elektronik Spor Ligi Türkiye Şampiyonası’nın final karşılaşması sonunda  ilk finalist Dark Passage Esports Club oldu. Dark Passage’ın finaldeki rakibi ise 28 – 29 Ocak’ta düzenlenen açık elemeleri ilk sırada tamamlamayı başaran Team Entelechy olacak. Final karşılaşması 5 Şubat’ta Zorlu PSM Drama Sahnesi’nde gerçekleşecek ve RedBull.com üzerinden de canlı izlenebilecek.

 

Bu mücadeleyi yerinde izlemek isteyen eSpor tutkunları, RedBull.com üzerinden form doldurarak, katılımın ücretsiz ve sınırlı olduğu bu önemli etkinlikte yer alma şansını elde edecek. 5 Şubat 2017 tarihinde saat 14:00’te başlayacak Red Bull Son Şampiyon mücadelesi, RedBull.com’dan da canlı yayınlanacak.

 

Türkiye’de 4 milyon kişinin oynadığı Dota 2’nin ülkemizde ilk kez düzenlenen turnuva adımları 2015 yılında Red Bull Son Şampiyon ile atılmıştı. Bu offline şampiyonada yüzlerce oyunsever, hem finalde hem de ekranları başında buluştu. 2015 yılındakiturnuva, WeMakeTheFuture ekibinin zaferiyle sonlanmıştı

13:00’da kapılarını açacak olan etkinlik, 14:00’da başlayacak. Bu mücadeleyi yerinde izleme şansını yakalamak isterseniz, buradan ulaşabileceğiniz formu doldurmanız yeterli.

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!