Red Bull Flick Etkinliği Devam Ediyor!

Türkiye’nin en büyük 2v2 CS:GO kapışması olan Red Bull Flick turnuvasının bu yıl ikincisi düzenleniyor. Geçtiğimiz yıl İstanbul Beyoğlu’nda bulunan Hasköy yün iplik fabrikasında finalleri offline olarak gerçekleştirilen turnuvanın finalinde  LOG Esports – Xit takımları karşı karşıya gelmişti ve rakibini 2-0 mağlup eden LOG Esports turnuvayı kazanan taraf olmuştu. 

Yarı final maçlarında bir diğer finalist XitSangal Esports ile eşleşmişti. Bir hayli çekişmeli geçen maçların ardından rakibini 2-1 deviren Xit, finallere çıkmaya hak kazanmıştı. Şampiyon LOG Esports’un karşısına ise yarı finalde Taking No Prisoners ekibi çıkmıştı ve rakibini 2-0 eleyen LOG Esports finalde Xit ile karşılaşmaya hak kazanmıştı.

Final maçında rakibini iyi bir performans sergileyerek yenen LOG Esports, toplamda 10 bin TL kazanmıştı. Bunun yanında AOC firmasından da birer adet oyuncu monitörü kazanmışlardı. Turnuvanın sunumunu ünlü yayıncılar Unlost ve Rip yapmıştı.

Bu yıl ikincisi düzenlenen Red Bull Flick etkinliği son sürat devam ediyor. Hem amatör hem de profesyonel oyuncuların duo modunda kapışmasına imkan veren etkinlik online olarak elemelerine hafta hafta devam ediyor.

29 Şubat – 21 Mart tarihlerinde gerçekleştirilen elemeler sonucunda play-off turuna katılma hak kazanan takımlar:
LOG Esports, ZINK-ZINK, DeepTurkishArmy, Tek Çare, DahaÖlmedik, saksafon, MACHINE, The., UNKNOWNS, PANCARS, Finger Tappers, God’s Kudreat, CrownlessKings, Arena Bulls, DibırOeekbtw, YIKIKLAR, Unsterblichen, Sanchoz, GOD-G, Snake’s Son, Wrecxvac, RESTCEK, A1MERS FROM S1F1RB1R, L33TKIDS, BEST, mutant, YANPAS, StechEsports, enayi2, 2Phislic, Thatoc, FiveG, Sisterless, Iska Atmam, The Gods, Bal, Venture ve OneDapz takımları oldular.

13 Mart, 14 Mart, 20 Mart, 21 Mart ve 28 Mart tarihlerinde turnuvanın ilk online eleme ayağı olarak gösterilen elemeleri tamamlanmış durumda. Önümüzdeki süreçte yeni online eleme tarihleri ve turnuvayla ilgili güncel bilgiler için Red Bull Flick Discord kanalına girebilirsiniz.

Red Bull Flick etkinliğine kayıt olabilmek için 18 yaşında ya da daha büyük olmanız gerekmekte. Aynı zamanda Türkiye’de ikamet etmeniz gerektiğini de unutmayın.

3 aşama üzerinden elemeleri devam eden etkinlik GİST elemeleri, online elemeler, offline (internet kafe) elemeleri olarak düzenleniyor. Şu aşamada sadece online elemelere giriş yapılabiliyor.
Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

Mustafa İvgen

Yazar ve bazen de çizer.