Realm Royale Espor Turnuvaları Başlıyor

Son Güncelleme Tarihi:

Henüz “alfa” aşamasında olan Hi-Rez‘in geliştirdiği Realm Royale espor turnuvalarına hazırlanıyor. Battle Royale tarzındaki Fortnite ve PUBG ile birlikte espor rekabetine dahil olacak.

Haftalık Realm Royale Turnuvaları

İlk aşamada ünlü yayıncılarla haftalık turnuvalar yapmayı planlayan oyun 10 bin dolarlık bir ödül havuzunu bu turnuvalara ayırdı. Perşembe günü gerçekleştirilecek olan KEEMSTAR Realm Royale Turnuvası ödül havuzu ise 100 bin dolar! Ünlü yayıncı Daniel “KEEMSTAR” Keem ev sahipliğinde gerçekleştirilecek turnuvaya yine ünlü yayıncılar katılabilecek. KEEMSTAR Cuma günleri düzenlediği Fortnite turnuvaları ile tanınıyordu. Fortnite’nin izlediği yolu izleyip geniş bir kitle kazanma amacı güden oyun alfa aşamasında olmasına rağmen espor alanına hızlı bir giriş yaptı diyebiliriz.

Realm Royale

Realm Royale

Cuma gün düzenlenecek turnuvaya katılımı kesinleşen ünlü oyuncular ise şöyle; Drew “Lassiz” Boyd Justin “Chappie” Andrews, Marcus “Dyrus” Hill, Jaryd “Summit1g” Lazar, Daniel “dafran” Francesca. Kendi yayın kaynaklarından da turnuvayı yayımlayacak olan isimler oyunun tanıtımında büyük rol oynayacak. Turnuvalar hakkında geniş bilgiyi Hi-Rez yan kuruluşları olan Skillshot Media ve esports.realmroyale.com üzerinden duyuran Realm Royale, olacak olan turnuvaları ve yayıncıları yine  buradan duyuracak.

Henüz bu alanda yeni olan oyun her ne kadar Fortnite’nin izlediği yolu izliyor olsa da Fornite kendini kanıtlamış ve geniş kitlelere ulaşmış durumda. Ayrıca oyunun henüz alfa aşamasında olması ayrı bir dezavantaj.

TaleWorlds Entertainment Steam Geliştirici Sayfasını Açtı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!