Rainbow Six Siege’de Toksik Oyuncu Avı Başladı!

Ubisoft FPS oyunu Rainbow Six Siege içerisinde herhangi bir toksik hareketi affetmiyor. Başlatılan yeni anti-toksik sistem, toksik davranışlarda bulunan oyuncuları tespit edip anında cezalandırıyor.

Rainbow Six Siege Toksik Oyunculara Savaş Açtı

Oyun içinde oyuncuları rahatsız edici söylemlerde veya hareketlerde bulunan oyuncular bu hareketlerinin bedelini anında ödüyor. Geçtiğimiz hafta itibari ile devreye giren sistem, toksik davranış ve söylemlerini sıklaştıran oyuncular acımadan uzaklaştırıyor. Bir çok oyuncu sistem hakkında adil olmadığı konusunda söylemlerde bulunsa da sistemin kusursuz çalıştığını Rainbow Six Siege tarafı her fırsatta dile getiriyor. R6 ekibi bu konu özelinde daha önce paylaştığı blog yazısında önceliklerinin şöyle dile getirmişti.

“Toksik oyuncular ve davranışlar önümüzdeki bir kaç yıl boyunca odaklanacağımız bir öncelik, bununla başa çıkmak adına planladığımız farklı yollarımız mevcut. Son hedefimiz ise bu davranışlarda bulunan oyuncuları incelemek ve kötü davranış sergileyen oyuncuların bu davranışlarını değiştirme adına teşvik edici yenilikler yapmak.” 

Blog yazısından anlaşıldığı üzere R6 ekibi şuan bu davranışlarını sıklaştıran oyuncuları cezalandırma kısmını uygulamaya koymuş durumda. Bu, caydırıcılık yolunda önemli bir karar. Toksik davranışlar ve söylemler en ufağından en büyüğüne bakılmaksızın sistemin otomatik cezalandırmasına maruz kalıyor. Oyuncuların sistemin bu özelliğini eleştirmelerine rağmen Ubisoft büyük resme odaklanmış durumda. Uygulanan sohbet filtresinin yanı sıra, sistemin oyuncuları ayrı ayrı uyguladıkları toksik hareketlerini seviyesine göre cezalandırılacak. Ancak ilk aşamada sisteme yakalanan her oyuncu yasaklanmakta.

Alınan bu kararların amacı Ubisoft’un R6 için üzerinde uğraştığı espor planlarının düzgün çalışmasını sağlamak ve oyuncuların toksik oyuncular nedeni ile oyundan uzaklaşmasının önüne geçmek.

Huawei GPU Turbo Güncellemesinin Dağıtımına Başlıyor!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!