Quake Champions Artık Tamamen Ücretsiz!

Son Güncelleme Tarihi:

Kuzey Amerika, Dallas’da düzenlenen “QuakeCon 2018” etkinliği tüm hızıyla devam ediyor. 9 – 12 Ağustos tarihleri arasında sürecek olan etkinlik, Bethesda’nın oyunları hakkında bize yeni bilgiler aktarıyor. QuakeCon fuarında dün Bethesda, Quake Champions oyununun “Free-To-Play” olacağını duyurdu. Quake Champions için daha önce de E3 fuarı süresince (10 – 14 Haziran tarihleri arasında) ücretsiz olarak indirilebileceği ve indirenlerin kütüphanelerinde kalacağı duyurulmuştu. Şimdi ise “sınırlı süreli erişim” veya sadece verilen sürede oyunu indirebilenler değil; herkes, tamamen ücretsiz bir şekilde oyunu oynayabilecek. Oyunu, Bethesda.net başlatıcısından veya Steam üzerinden indirerek oynamaya başlayabilirsiniz.

Quake Champions; Multiplayer olarak oynanabilen, FPS türünde, hızlı tempolu “Arena Shooter” tarzı bir oyundur. Steam’e 22 Ağustos 2017 tarihinde çıktı. Orijinal “Quake” oyunu, bundan yaklaşık 20 yıl önce, 1996 yılında yayınlanmıştı. Quake oyunu ile 1999 yılında yayımlanan “Quake 3 Arena” oyununun birleşiminden “Quake Champions” doğdu.

Quake Champions, F2P olarak duyuruldu.

Oyun, şu an Early Access (Erken Erişim) aşamasında. Zamanla eklenecek güncellemeler ile oyun, son sürümünde “Capture the Flag” gibi yeni modlara da kavuşacak. Free-to-play oyuncuları, tüm Quickplay, Ranked ve Arcade oyun modları ve haritalarının yanı sıra 2 ücretsiz şampiyona da sahip olacak. Bunlar; Ranger ve Scalebearer.

Bethesda, oyuna ilk kez başlayacak olanları da düşünmüş. Bunun için “Quake Champions’a Yeni Başlayanlar Kılavuzu” oluşturmuş. Kılavuza şuradan ulaşabilirsiniz.

Ayrıca Bethesda’nın kendi sayfasından yaptığı duyuruya ve oyun hakkında daha fazla bilgiye ulaşmak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

Quake Champions’un Oynanış Fragmanı Yayınlandı

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!