PUBG’ye Harita Seçeneği Ekleniyor!

Son Güncelleme Tarihi:

19 Nisan’da Bluehole, Steam ve Twitter üzerinden yaptığı bir açıklama ile PUBG’ye harita seçeneğinin  geleceğini resmi olarak doğruladı. 

Miramar haritası oyuna eklendikten sonra Bluehole’a sorulan soruların neredeyse %80’i harita seçeneğinin gelip gelmeyeceğiydi. Kimi oyuncu Erangel haritasını tercih ederken kimi oyuncu da Miramar’da oynamayı tercih ediyor. Harita seçme seçeneği olmadığı için istediğiniz harita gelene kadar ya oyuna sürekli gir çık yapmak ya da istemediğiniz haritayı oynamak zorunda kalıyordunuz. Test sunucularında denenen ve kısa bir süre sonra tam sürüme çıkışını gerçekleştirecek Savage adlı yeni 4×4 km tropikal haritanın duyurusuyla akıllarda birçok soru işareti oluştu. Özellikle 3 farklı haritanın olduğu bir yapıda neden harita seçeneğinin olmadığı hem ortamı geren hem de oyuncuların canını sıkan sorulardan bir tanesiydi.

Steam üzerinden yayınlanan yazıda ana problemden bahsedildi. Ana problem oyundaki varyasyon fazlalığı nedeniyle eşleştirme sürelerinin can sıkıcı bir boyut alabilme ihtimaliydi. Birçoğunuzun bildiği gibi PUBG’de sunucular EU, NA, AS vs. şeklinde ayrılmış durumda bunun yanında TPP/FPP seçeneği ve SOLO/DUO/SQUAD seçenekleri eklenince eşleştirme aşamasının süresi bir hayli uzamaya başladı. Bir de bunun yanına harita seçeneği eklenince eşleştirme aşamasının can sıkıcı bir süreye ulaşması kaçınılmaz durumda. Bluehole bunun için de bir çözüm bulduklarını dile getirdi.  Şimdilik test sunucularında denenecek olan özellik alınan geri dönüşler ile iyileştirilerek tam sürüme getirilecek.

Harita seçeneğinin nasıl çalıştığını şu şekilde özetleyebiliriz:

  • Oynamak istediğiniz haritayı bir tık ile seçebilirsiniz.
  • Oynamak istemediğiniz bir harita var ise sadece seçmemeniz yeterli.
  • Birden fazla harita seçtiyseniz, oyun sizi rastgele bir harita ile eşleştirecektir.

İşte God Of War İçin Gelen İlk Puanlar!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!