PUBG Hile Avı Ve Yeni Mavi Alan Dengeleri

PUBG oyuncularının şüphesiz en çok şikayetçi oldukları konu; oyunda bulunan hileler. Bluehole ekibi daha önce bu konuda ciddi çalışmalar olduğunu söylemişti, bu sefer o çalışmalardan birisi ile karşı karşıyayız.

İşte TAMGame ekibinin yayınladığı yazı:

“Yakın zamanda, kullanılan hilelerde yeni bir desen keşfettik. Bu hafta, 10 milyon kişinin oyun verilerinin incelenmesi ve on milyonlarca veri girdisinin analizini tamamladık. Bu sayede hile kullanımı ile ilgili 100.000 durum ortaya çıkardık ve oyunumuzu yok etme girişimi olduğunu onayladık. Bütün bu oyuncular tek bir dalgada süresiz olarak banlanacaklar.  Sistemdeki denetim ve yakalama araçlarının yanı sıra ek önlemler de alıyoruz. Anti-Hile ekibinin yüz milyarlarca veri girişini elle kontrol etmesi demek bile olsa, verileri kontrol etmeye ve hile kullanan oyuncuları uzaklaştırmaya kararlıyız. Aynı zamanda güvenlik sistemlerimizi de güçlendirerek hile kullananları yakalama ve uzaklaştırma için yeni çözümler de getiriyoruz. Bazı ülkelerde hileleri üretenler ve yayanlar ile ilgili yasal işlemlere başlayacağız.
Aynı zamanda, Ölüm Kamerası, tekrar izleme ve izleyici modunda diğer oyuncuları hile kullanıyormuş gibi gösteren bir sorunu belirledik. Hile kullanmayan biri için bile silahı geri tepmeden hiç etkilenmiyormuş gibi görünebiliyor. Bunun sistemdeki bir hatadan kaynaklandığını belirtmek isteriz. Bu durumun hile kullananları bildirme konusunda çıkardığı sorunlar için özür diliyoruz. Bu hatayı olabildiğince çabuk düzelteceğiz.”

Bu konuşmanın ardından banlanacak oyuncu sayısının 100.000’den fazla olduğu belirtildi.

PUBG-Blue-Zone

PUBG yakın zamanda mavi alanın verdiği hasarını dengelemek için bir güncelleme yayınlayacak, bu güncelleme birkaç gün deneme (Test) serverlerinde test edilecek ve ardından oyunculardan gelen geri dönüşler ile ana oyuna taşınacak.

Mavi Alan Denge Ayarlamaları

– Maçın orta ve son fazlarında mavi alan için bekleme süresi biraz azaltıldı.
– Maçın orta ve son fazlarında mavi alanın daralma hızı biraz azaltıldı.
– Son mavi alanın saniye başına hasarı biraz arttırıldı.

Orijinal makaleye buradan ulaşabilir, aynı site üzerinden PUBG güncellemeleri ve haberlerini takip edebilirsiniz!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!