PUBG, Hak İhlali Dolayısıyla Fortnite’a Dava Açtı!

PUBG Corp, telif hakkı ihlali nedeniyle Epic Games’e karşı bir dava açtı. Geçtiğimiz ay Kore merkezli PUBG Corp, Ocak ayında Epic Games Kore’ye karşı telif hakkı nedeniyle ihtarname gönderdiğini belirtti. Geçtiğimiz günlerde ise PUBG, Fortnite’a dava açtığını duyurdu. Seul Merkez Bölge Mahkemesi, Fortnite’ın PUBG’yi kopyalanıp kopyalanmadığına dair karar verecek, ancak iddialarla ilgili daha fazla bilgi verilmedi.

Epic Games, geçen yılın Eylül ayında oyunun PvE modu olan “Free the World”ün ilgi toplaması için çabaladıktan sonra, Fortnite’ın serbest oyun modu olan Battle Royale’i yayınladı. PUBG’nin yayıncısı Bluehole, Fortnite’ın bu girişimi ile kendi oyunu arasındaki benzerlikler üzerinde yoğunlaştı.

Bluehole başkan yardımcısı ve yönetici yapımcı Chang Han Kim, ”Kullandığımız oyun motorunun (Unreal Engine 4) geliştiricileri olan Epic Games ile PUBG’nin gelişimi üzerinde devam eden bir ilişkimiz var.” dedi. Daha sonra “Topluluğumuzdan gelen, gün geçtikçe artan geri bildirimleri dinledikten ve oynanışı gözden geçirdikten sonra Fortnite’ın, PUBG’yi PUBG yapan şeyleri kopyalıyor olabileceği sonucuna vardık.” diye ekledi.

Muhteşem Osmanlı İçin Ödüllü Ön Kayıt Başladı!

 

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!