PUBG Fortnite’ye Açtığı Davayı Geri Çekti!

Geçtiğimiz zaman diliminde Battle Royale tarzı iki oyun kıyasıya bir mücadeleye girişmiş, hatta durum hukuksal mecralara taşınmıştı. Bu hukuksal savaş PUBG’nin Fortnite’ye açtığı davayı geri çekmesi ile sona ermiş oldu.

PUBG-Fortnite Savaşında Yeni Dönem

PUBG uzun bir süre Battle Royale tarzı oyunlarda liderlik sürerken aniden esen Fornite rüzgarıyla neye uğradığını şaşırmış. Ortaya çıkan bu rüzgar hem PUBG ortalama oyuncu sayısında azalmaya hem de Twitch üzerinde izlenme sürelerine yansımıştı. Fortnite çıktığı günden bu yana tozu dumana katarak yükselişine devam ediyor. Bu yükselişe karşın PUBG, Fornite oyununa telif hakları ihlal ettiği gerekçesi ile dava açacak noktaya getirmişti. Fakat bu dava ani bir kararla PUBG tarafından geri çekildi. Neden davanın geri çekildiği veya herhangi bir anlaşmaya varılıp varılmadığı konusunda herhangi bir paylaşımda bulunulmadı. PUBG cephesi sessizliğini korusa da Epic Games’in kısmen sahibi rolündeki Çinli dev teknoloji firması Tencent’in PUBG’nin yapımcısı durumundaki Bluehole’den hisse almaya yakın olduğu biliniyor. Bu anlaşmanın davanın çekilmesinde etkili olup olmadığı ise bilinmiyor.

PUBG

Daha önce iki oyunun savaşını burada irdelemiştik. Önümüzdeki günlerde şuan için hukuksal alanda berabere bittiği görünen bu savaşın ne yönde değişeceğini yakından takip ediyor olacağız.

Beşiktaş Esports Yükselme Ligi 2018 Yaz Mevsimi Kadrosunu Duyurdu!

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!