PUBG Event Pass Sistemi Duyuruldu!

Battle Royale oyunlarının çoğunda ve kendi mobil oyununda da bulunan ödül sistemi sonunda PUBG’nin PC versiyonuna da geliyor. 

Son dönemde Fortnite ile olan yarışında geriye düşmeye başlayan PUBG, yarışa tutunmak için Sanhok adlı tropikal adayı devreye sokmuştu. Haritanın uzun süre boyunca test sunucularında kalması ve bu yüzden de haritaya olan hype’ın düşmesi ile yapımcı çıkış yolları aramaya başladı. Kısa bir süre önce mobil versiyonunda bulunan sisteme benzer bir ödül sistemi olan Event Pass sistemini duyurdular.

Bu sistemde, oyuncular belirli görevleri yaparak ilerleme kaydedecekler. Anlaşılan o ki, günlük ve haftalık görevler sistemin ana unsurları olacak. Oyuncular ödül olarak oyunda bulunan veya yeni eklenecek özel skinleri, bu görevler ile elde edebilecek. Sistem sadece bu şekilde değil, bunun yanında yaptığınız ve tamamladığınız görevler sizlere XP verecek, siz de bu XP’ler ile sistemdeki seviyelere ulaşabileceksiniz. Seviyeler için ayrı ödüller olduğunu da belirtelim. Yani yeni bir seviyeye ulaştığınızda BP veya kostüm kazanacaksınız. XP kazanmanın bir başka yolu ise oyunu oynama süresi.

Kazanacağınız ödüller, kendi içlerinde kategorilere ayrılıyor. Bunlardan bir tanesi herkese açık kalıcı ödüller. Örneğin bu kategoride “Karçiçeği” adlı bir paraşüt skini var. Event Pass almayan oyuncular bile 20. seviyeye ulaştıkları zaman bu paraşütü, ücretsiz ve kalıcı olarak edinebilirler. Göze çarpan ödüller arasında 16. seviyede elde edilebilen bir ödül var. Bir kereye mahsus isim değiştirme hakkı. Bu ödül de “Karçiçeği” paraşütünde olduğu gibi 16. seviyeye ulaşan bütün oyunculara ücretsiz olarak verilecek. Bunun dışında geçici süreli ödüller de var. Bu ödüller Event Pass’i satın almış oyunculara ayrılmış bir durumda çünkü belirli seviyelerde kazandıkları ödüller etkinlik süresi boyunca onlarda kalacak ve daha sonra geri alınacak. Tahmin edeceğiniz üzere bir de Event Pass sahibi kullanıcıların elde edebileceği kalıcı hediyeler var.

İlk 10 seviyenin ödülleri:

11-20 arasındaki seviyelerin ödülleri:

21-30 arasındaki seviyelerin ödülleri:

Görevler sonucu verilecek ödüller:


Bu özellik 22 Haziran’da gelecek olan Sanhok haritası güncellemesinin içinde olacak.

Instagram, Yeni Mobil Video Uygulaması IGTV’yi Tüm Dünyada Kullanıma Sundu

Bu yazıyı arkadaşlarınla paylaş!
Yazar

GameXNow

GameX Dijital Eğlence ve Oyun Fuarı'nın resmi oyun haber sitesi!